Binance Coin

Bitcoin’in Sert Düşüşünden Sonra En Hızlı Toparlayan Altcoin Yine Değişmedi

Bitcoin'in sert düşüşü piyasayı altüst etse de Binance Coin neredeyse eski seviyesine döndü.

Bitcoin (BTC) fiyatı sadece 48 saatlik süre içerisinde 58.000 dolardan 44.000 dolara çekildi. BTC fiyatının bu düşüşü altcoinleri daha da sert çekilmeye zorladı. ETH fiyatı 1.300 dolara, BNB fiyatı 190 dolara, Polkadot 20 dolar bandına düştü. Buna rağmen bugün başlayan toparlanma hareketinde en hızlı yükselen ise son günlerin yıldız kripto para birimi Binance Coin oldu.

Binance Coin Çok Hızlı Toparladı

Son 24 saat içerisindeki verilere bakıldığında top 10 içerisinde en fazla yükselen kripto paranın Binance Coin olduğu görülüyor. BNB fiyatı son 24 saat içerisinde %33 yükselirken en yakın rakibinin %22 ile Polkadot olduğu görülüyor. Öte yandan en kötü yükseliş performansını ise %12 ile Litecoin, daha sonra %8 ile XRP sergilemekte.

Binance Coin’in bu yükselişinde aslında getirdiği yeni bir özelliğin de etkisi olmuş olabilir. Binance CEO’su, bugün duyurduğu AC Milan Fan Token listelemesinde ilginç bir şeye imza attı. Kullanıcılar Binance üzerindeki alım satım başlamadan önce Launchpad Subscription özelliğini kullanarak listelenen kripto parayı %25 indirimli alabilmekte.

Tabii ki bunu yapabilmek için belirli miktarda BNB sahibi olmak gerekiyor. Binance’in Launchpad için getirdiği bu yeni şart, tahmin edilebileceği gibi uzun vadede BNB fiyatının artışını destekleyecektir. Güne yeni bir listeleme ve özellikle başlayan BNB fiyatı ise basın saati itibarıyla 280 dolara kadar tırmandı.

Binance Coin ve Ethereum arasındaki fark da tam olarak bu yükseliş ile biraz daha azaldı. BNB fiyatının 340 dolar rekoruna tekrar çıkması ise farkı daha da azaltacaktır.

İlgili Haber
Binance, Ethereum Yatırımcılarına Resmen Göz Açtırmıyor: İşlemler Yine Durduruldu

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu