Bitcoin

Bitcoin’in Toplam Piyasa Değeri Rus Rublesini Geride Bıraktı!

Rus Rublesinin ani değer kaybı ve Bitcoin fiyatındaki yükseliş ile beraber en büyük para birimleri arasındaki denge değişti.

Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş devam ederken dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), piyasa değeri olarak Rus Rublesini geride bıraktı.

Bitcoin’in Piyasa Değeri En Değerli Para Birimleri Listesinde Yükselmeye Devam Ediyor

Bitcoin’in piyasa değerini dünyadaki itibari para birimleri ile karşılaştıran Coin Market Cap’e göre, BTC fiyatı son yükselişi ile birlikte listede iki sıra ilerledi ve Rus Rublesi ile Tayland Bahtını geride bıraktı.

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin’in piyasa değeri 18.970.756 BTC (781 milyar dolar) seviyesinde seyrederken Rus Rublesinin piyasa değeri ise 15.297.415 BTC (627 milyar dolar) civarında bulunuyor.

BTC’nin piyasa değerinin diğer para birimlerinin piyasa değerine göre konumu.

Son verilere göre BTC, dünyanın en büyük para birimleri listesinde İsviçre Frangının hemen arkasında 14. sırada yer alıyor.

Rus Rublesi, ABD’nin de aralarında bulunduğu birçok batı ülkesinin Rusya üzerine çok sayıda yaptırım uygulamasının ardından çöküş yaşamıştı. Rusya başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’yı işgaline devam ediyor.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının ilk günlerinde büyük kayıplar yaşayan BTC ise bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %11’lik yükselişi ile beraber 41.700 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte BTC, savaş sırasında da kullanım alanına sahip olduğunu gösterdi. Ukraynalı yetkililer, kripto para dünyasından kendilerine bağışta bulunulmasını talep etmişti. Bağış yapılabilecek kripto paralar arasında BTC, Ethereum ve USDT yer aldı. Ülkeye yapılan kripto para bağışlarının miktarının 20 milyon doları aştığı belirtiliyor.

Bununla birlikte Binance CEO’su CZ de Ukrayna’ya insani yardım göndereceklerini duyurmuştu.

İlgili Haber
Joe Biden'dan Kripto Para Borsalarına Şok Bir Çağrı Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu