BitcoinTether

Bitcoin’in Yükseldiği Sırada Tehter 120 Milyon Dolarlık USDT Üretti!

Tether'in yüklü miktarda USDT üretmesi ardından BTC'deki hareketlilik dikkatlerden kaçmadı.

Bilindiği gibi Tether (USDT) günlük işlem hacmi bakımından Bitcoin’i bile geride bırakıp birinciliğe oturan bir stablecoin. Yani dolar ile 1’e 1 oranında işlem gören bir kripto para.

Bu zamana kadar birçok manipülasyon suçlaması ile karşı karşıya kalan ve Bitfinex borsası ile yönetim kurulunu paylaşan Tether şirketi, bankaya yatırdığı her 1 dolara karşılık olarak 1 USDT piyasaya sürdüğünü birçok kez belirtmişti.

Bitcoin’in gece vakti yükseliş rallisine başlamadan az önce gerçekleşen 120 milyon dolarlık USDT üretimi Whale Alert’in sayfasına yansıdı.

Böylece kripto para piyasasına 120 milyon dolarlık sıcak para girişi gerçekleşmiş oldu. Bu olaydan sonra BTC’nin yukarı yönlü olarak hareket etmesi dikkatlerden kaçmazken an itibarı ile fiyat 7450 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu