blank
Bitcoin

Bitcoin’le 144 Milyon Dolarlık Fidye Ödendi!

Federal Soruşturma Bürosu'nda (FBI) denetleyici özel bir ajan olan Joel DeCapua, 2013-2019 yılları arasında Bitcoin yoluyla 144 milyon dolarlık fidye ödendiğini açıkladı.

Federal Soruşturma Bürosu’nda (FBI) denetleyici özel bir ajan olan Joel DeCapua, ABD ve tüm dünyada Bitcoin kullanılarak milyonlarca dolar fidye istendiği, 2013 ila 2019 yılları arasında toplamda 144.35 milyon dolarlık fidye taleplerine kurbanlar tarafından yanıt verildiğini açıkladı.

Kripto paraların fidye, dolandırıcılık ve daha birçok farklı konu için aktif olarak kullanılan yöntemlerden olduğuna işaret eden Joel DeCapua, gelecek yıllarda daha fazla kurbanın fidyeleri Bitcoin ve XMR gibi kripto para birimleri ile ödeyecek olduğunu açıkladı.

Kara paraların aklanması, fidye, dolandırıcılık, casusluk ve daha birçok konuda kripto para birimi Bitcoin çok aktif kullanılıyor ve bu hükümetlerin dikkatini çekiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu