AnalizBitcoin

Bitcoin’le (BTC) İlgili Kim Ne Düşünüyor?

Ünlü analist Dave the Wave de Tone Vays'le aynı fikirde.

An itibarı ile 9.100 doların üzerinde işlem gören Bitcoin’in kısa ve uzun vadeli fiyatı üzerinde yorum yapan analistler aşikar bir şekilde ikiye ayrılmış durumdalar. Bir kısım analist yakın bir boğa koşusu beklentisini sürdürürken Tone Vays ve Dave the Wave gibi tanınmış isimler ünlü kripto değerin bu yılın sonuna kadar konsolidasyonda kalabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber
Tone Vays, Bitcoin'le İlgili Olumsuz Senaryolar Çizmeye Devam Ediyor

Bollinger Bantları’nın şu anki durumunun daha fazla konsolidasyon için haberci olduğunu düşünen Dave the Wave, söz konusu göstergenin henüz dört yıl önceki boğa piyasasının ilk zamanlarında görülen seviyelere ulaşmadığını belirtiyor.

Bu iki analistin görüşlerine katılan diğer analistler ise Bitcoin’le ilgili 7.000 ve 5.000 dolarlık seviyelerin muhtemel olduğu görüşünde.

Dün itibarı ile yeniden 9.000 doların altını gören Bitcoin, bu seviyeyi görmesiyle haftanın en düşük değerini de görmüş olsa da ünlü kripto değerin hala güçlü bir ralli yaşayacağını düşünen analistler de tabii ki var. Söz konusu analistlerin olumlu öngörülerine devam etmesini sağlayan etkenlerin başında ise hash rate, HODL’ların (uzun zamandır birikim yapan kesim) giderek güçlenmesi ve doların giderek değer kaybetmesi geliyor.

Bakalım Bitcoin iddia edildiği gibi bu üç etmen sayesinde güçlü bir boğa koşusuna mı girecek yoksa Vays gibi ünlü analistleri haklı çıkarıp 6 bin dolar seviyesine kadar geri mi çekilecek? Ancak her düşüş döneminde felaket tellalı gibi çok düşüş seviyeleri telaffuz eden analistlerin çoğu zaman yanıldığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu