AnalizBitcoin

Bitcoinlerinize Bir Sıfır Daha Eklemeye Hazır Mısınız ? İyimser Modellemelerde 160.000 $

Önceki Bitcoin Boğa Koşusu Modellemelerine göre, Bitcoin'in bu koşuda 160.000 $ seviyesine kadar yükselip 25.600 $ seviyesine çekilebileceği öngörülüyor.

Dijital para piyasalarının değeri önemli ölçüde artarken, yatırımcıların gözü Bitcoin boğa koşusunda. Bu boğanın nereye kadar gidebileceği herkes tarafından merak edilirken, bir çok yatırımcı önceki boğa koşullarından modelleme yaparak zirveyi tespit etmeye çalışıyor.

Yatırımcılar için BTC fiyatında yaşanacak artış kadar, geri çekilmenin büyüklüğü de önem arz ediyor. Bitcoin’in önceki boğa modellemelerinde yükselişin bittiği noktadan %80 geri çekilmeler yaşanmış olması yatırımcıları zirveye yaklaşılan her an tedirgin ediyor.

Son zamanlarda Bitcoin için 6 haneli rakamları sık duyar olduk. Birçok yatırım kuruluşu öngörülerinde Bitcoin’in 100.000 dolar seviyesini geçmesini çok olası gördüğünü belirten açıklamalarda bulundu. Bu olumlu havanın Bitcoin’e ne kadar yansıyıp yansımadığını şuan içerisinde olduğumuz boğa koşusunun sonunda görmüş olacağız.

Unutulmamalı ki tüm dünya borsalarında insanlar beklentiyi satın alır ve gerçekleri satarlar. Tüm yatırımcılarda Bitcoin’in 6 haneli rakamlara ulaşacağı yönünde beklenti filizlenmeye başladı. Yakın zamanda Bloomberg Intelligence’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin ile ilgili raporlarından bahsederken, önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde BTC’nin fiyat etiketinin sonuna bir sıfır daha eklenebileceğini belirtti.

Youtube kanalı Colin Talks Crypto da yayınlanan içerikte, önceki boğa koşusu modellemelerinin, Bitcoin’in bu koşuyla 160.000 dolar seviyelerine kadar çıkabileceği yönünde izlenim verdiği belirtildi. Bitcoin’in 2011 ve 2017 yılı boğa koşularındaki modellemelerde fiyat artışının zirve den tepeye x37 ve x17 şeklinde gerçekleştiğini belirten Colin, modellemenin devam ettiğini ve her ne kadar çarpan düşmüş olsa da x8 kat artış beklemenin doğru olduğunu, bununda BTC başına 20.000$ x 8 = 160000$ a denk geldiğini ekledi.

Colin bu rakamın tutucu bir tahmin olduğunu, çok daha yüksek rakamların görülebileceğini sözlerine ekledi. Yine Colin’in beklentisine göre önceki modellemelerde olduğu gibi 160.000 doların görülmesiyle %84 lük bir kayıpla BTC de tekrar 25.600$ dolar seviyeleri görülebilir.

BTC’nin nereye kadar çıkabileceği yönünde yorumlarda, varsayımdan öteye geçmek bu aşamada mümkün görünmüyor. Bunu zaman gösterecek. Ancak Bitcoin’de ki yükseliş beklentisinin piyasalarda satın alındığı gerçeği her geçen gün hissediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu