binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBitfinex'in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, X'te Yayılan Hack Haberi İle İlgili...

Bitfinex’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, X’te Yayılan Hack Haberi İle İlgili Açıklama Yaptı!

Bitfinex'in Baş Teknoloji Sorumlusu kripto para borsasında veritabanı ihlali olduğuna dair iddiaların sahte olduğunu doğruladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitfinex’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, kripto para borsasında bir veritabanı ihlali olduğuna dair son iddiaların “sahte” olduğunu doğruladı.

Bitfinex CTO’su İddia Edilen Veritabanı İhlalinin ‘Sahte’ Olduğunu Söyledi

Bitfinex veri ihlali iddiaları, Shinoji Research’ten Alice’in attığı bir tweetin ardından geçtiğimiz Cumartesi günü sosyal medyada dolaşmaya başladı.

Daha sonra silinen tweet, Bitfinex’in 26 Nisan’da hacker grubu FSociety tarafından büyük ölçekli bir veri ihlaline konu olduğunu öne sürüyordu.

Tweet, 732.000’den fazla takipçisi olan bir son dakika haber hesabı Walter Bloomberg tarafından haberleştirildi.

Shinoji Research’e atıfta bulunan Walter Bloomberg, Bitfinex’in 2,5 Terabayt bilgi ve 400.000 kullanıcının kişisel bilgilerini içeren verilerinin hacklendiğini tweetledi.

İlgili Haber  Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'dan Ethereum ve XRP Açıklamaları!

Shinoji Research’ten Alice daha sonra söz konusu bilgiyi düzelterek şunları söyledi: “Görünen o ki, bu ‘Flocker’ grubu diğer ihlallerden Bitfinex girişlerinin bir listesini oluşturmuş. Daha sonra siteyi büyük bir ihlal için fidye talebi gibi gösterdiler” dedi.

Ardoino, yaptığı açıklamalarda  Bitfinex’in kullanıcı veri tabanının ihlal edilmediğini ve iddia edilen bilgisayar korsanlarının diğer ihlallerden çalınan e-posta ve şifrelerin bir listesini yayınladığını yineledi.

Ardoino, “Ne yazık ki, birçok kullanıcı kripto borsaları da dahil olmak üzere birçok hizmette aynı e-posta/şifreyi kullanıyor,” dedi.

Bu olay, her bir çevrimiçi hizmet için, özellikle de hassas finansal bilgileri işleyen platformlar için benzersiz şifrelerin önemini hatırlatmaktadır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail