fbpx
BorsaHaberler

Bithumb Kripto Para Çıkarıyor

Nexo

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından olan Bithumb, kendi kritpo parası olacak Bithumb Coin’i çıkaracağını açıkladı.

Ülkesindeki ICO yasağından dolayı ön satış sürecini Singapur’da yapacak olan borsa, bireysel yatırımcılardan çok kurumsal yatırımcıları hedef almış durumda.

Bilindiği gibi Bithumb’ın bu girişimi ilk değil. Halihazırda dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance‘nin Binance Coin isimli bir kripto parası mevcut. Hacme göre dünyanın en büyük kripto para listesine baktığımızda 20. sıralarda kendini gösteriyor. Bu gibi borsaların kendi kripto parasını çıkarmasında yatırımcılar için avantajlar mevcut. Örneğin Binance borsasında yatırım yaparken Binance Coin alırsanız, komisyonlarınız bu coin üzerinden ödenebiliyor ve indirimli oluyor.

Bunun yanı sıra bir çok borsa kendi kripto parasını çıkarma yönünde girişimler yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin borsalarından olan Huobi, Huobi Token’i çıkarma planları olduklarını açıklamıştı.

Güney Kore‘de Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından 2017 artan ICO dolandırıcılığı sebebiyle ülkede ICO’lar yasaklanmıştı. Fakat gelen son haberler bu yasağın kaldırılacağı yönünde.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı