Haberler

Darbeyle Gündeme Gelen Bitmain’inden Güney Amerika Ülkeleri Adımı

Çin merkezli büyük kripto para birimi madenciliği şirketi Bitmain yeni bir adım atma kararına vararak bir süre sonra farklı pazara açılacağını duyurdu.

Nexo

Bugün yeni bir açıklama yapan Bitmain, kripto para birimi madenciliği cihazlarının satışlarını daha fazla hızlandırmak adına Güney Amerika pazarı içerisinde kendisine yeni ortaklar ve alıcılar aramaya devam edeceğini açıkladı. Güney Amerika pazarında kripto para madenciliğinin başta Venezuela olmak üzere Brezilya, Arjantin gibi ülkelerde son derece dikkat çektiği biliniyor.

Trilyon dolarlık Amerikan ekonomisinin direkt olarak etkisi olan Güney Amerika pazarında Amerikan yaptırımlarından dolayı başta Venezuela olmak üzere bazı ülkeler iflas etmiş ve iflah olamaz durumdalar.

Kripto para madenciliğinin Venezuela’da aktif olarak çok fazla sayıda insana ulaştığı (1 milyon civarı olduğu tahmin ediliyor) bilinse de Bitmain’in kendi madencilik cihazlarını satıp satamayacağı hakkında bazı soru işaretleri var.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı