Kripto HaberleriHaberlerBitmain Rekor Kırdı

Bitmain Rekor Kırdı

Takip et

Dünyanın en büyük madencilik şirketleri arasında olan Bitmain rekor kırdı. 12 milyar dolar değere ulaştığı açıklanan şirketin, değerinin Series B turu fonunu kapatması ile 12 milyar dolar seviyesinde bir değere sahip olduğu açıklandı. Gelişen kripto paraların üretimi konusunda ilk etapta yerini alan Bitmain, Çinli bir şirket olmasının yanında Asya bölgesinde olmasının avantajını fazlası ile kullanırken hissedarlar konusunda ise yeni gelişmeler tüm dünyada yaşanıyor.

Şirketten hisse almak isteyen birçok insan olsa da bunu henüz daha tam anlamı ile başaran kişilerin yok denecek kadar az olduğu, hisseler konusunda tek bir elden yönetim prensibinin mevcut olması dolayısı ile şirket kendi içerisinde kendisini yönlendiren bir şirket.

Açılıyor!

Bitmain dışında birçok madencilik şirketinin henüz daha açılmasa bile açılma aşamasında hazırlıklar yapmayı sürdürmesi ile dünyada bu alanda yeni şirketler türeyecek. Türkiye’de henüz madencilik alanında faaliyet gösteren ve buna hazırlanan bir şirket ise yok.

Gelecek yıllarda Bitmain dışında Çinli şirketlerin bu alana daha fazla ilgi göstermesi, bununla beraber kripto paraların üretimi konusunda aktif rol alması beklenen gerçeklerden…

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları