Kripto HaberleriEthereumBitmain Yeni Ethereum Madenciliği Cihazını Satışa Sunuyor! Yeni Cihazlar Ne Kadar Güçlü?

Bitmain Yeni Ethereum Madenciliği Cihazını Satışa Sunuyor! Yeni Cihazlar Ne Kadar Güçlü?

Takip et

Kripto para madenciliği ekipmanı üreticisi Bitmain, yeni Uygulamaya Özel Tümleşik Devre (ASIC) Ethereum madenciliği makinesi AntMiner E9’u Çarşamba (bugün) günü satmaya başlayacak.

Şirket Twitter’da yaptığı açıklamada, yeni Ethereum madenciliği cihazının 2.400M hash oranına, 1.920 watt güç tüketimine ve dakikada 0.8 joule güç verimliliğine sahip olduğunu belirtti.

Yeni Ethereum Madencilik Cihazı 25 Adet RTX 3080 Ekran Kartına Eşdeğer Güç Sunuyor

Bitmain’e göre yeni E9, 25 adet RTX 3080 grafik kartına eşdeğer. Satışlar Çarşamba günü sabah 9’da başladı.

Yeni model, yaklaşık bir yıl önce ETH madencilik gelirlerinin yükselişe geçtiği bir dönemde duyurulmuştu.

Lansman, Ethereum’un bu yılın sonlarına doğru gerçekleşmesi beklenen Proof of Work sisteminden Proof of Stake sistemine geçişine rağmen gerçekleşiyor.

Merge adı verilen birleşme sonrasında bu donanım, Ethash algoritmasına dayanan diğer kripto paraların madenciliğinde de kullanılabilecek.

İlgili Haber
Bitmain Kurucusu: "Kripto Paralar Onlarca Trilyon Dolara Ulaşabilir!"

Nisan 2021’de Ethereum Madencileri 1.68 milyar dolar gelir elde ederken, bir sonraki ay tüm zamanların en yüksek seviyesine (2.4 milyar dolar) ulaşmıştı. Ancak gelirler o zamandan beri önemli ölçüde düşerek geçen ay 549.58 milyon dolar oldu.

Proof of Work sisteminde madenciler sahip oldukları cihazlarını kullanarak karmaşık algoritmaları çözüyor ve bu sayede ödül olarak ETH gibi kripto paraların sahibi oluyor.

Bu sistem oldukça fazla enerji gerektirdiği ve çevre konusunda endişelere sebep olduğu için çokça eleştiriliyor.

Çevre endişelerine cevap olarak ETH ekosistemi yaklaşık %99.9 daha verimli bir sistem olan Proof of Stake mekanizmasına geçiş yapmaya karar verdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Hani link ?

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları