BitcoinHaberler

Bitmain Kurucusu: “Kripto Paralar Onlarca Trilyon Dolara Ulaşabilir!”

Bitmain kurucu ortağı Forbes'a konuştu.

Bitcoin madenciliği deyince akla ilk gelen şirketlerin başında olan Bitmain’in milyarder kurucu ortağı Jihan Wu, Forbes ile yaptığı röportajda kripto para piyasaları hakkında konuştu.

Temmuz ayındaki şirket içi çekişmeleri sonrası Bitmain’deki görevinden  istifa eden Wu, buna rağmen Bitmain’in finansal durumunun “iyi” olduğunu söyledi.

Kripto paraları spekülatif bir oyun olarak görenlerin kötü niyetli yorumlarına kulak asılmaması gerektiğini ifade eden Wu, bu teknolojinin çok fazla şey vaat ettiğini söyledi.

“Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin teknik incelemesi yeni fırsatlar dünyasına açılan bir kapı.”

Wu, merkeziyetsiz finans dünyasının son iki yılda yaşadığı muazzam yükselişi “nefes kesici” olarak nitelendirdi.

Kripto para birimlerine yönelik artan benimsemeye dikkat çeken ünlü milyarder, geleneksel finans kurumlarının da bu teknolojiyi benimseyeceğini ifade etti.

Kripto pazarındaki büyüme beklentilerini koruduğunu ifade eden Wu, ekosistemin onlarca trilyon dolara ulaşmasının kendisini şaşırtmayacağını söyledi.

Kasım ayında yaşadığı ralli sonrası 3 trilyon dolara ulaşan kripto para piyasaları, son düzeltme ile birlikte 2.2 trilyon dolara geriledi. Kripto para piyasalarının ilk on trilyona ulaşması, aynı hakimiyet oranıyla Bitcoin için 4x’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Michael Saylor’da geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının 600.000$’a ulaşabileceğini tahmin etmişti.

Bu tarz beklentilerin sektörün geleceğine ve ileriye yönelik hedefler olduğunu hatırlatmakta fayda var.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu