Bitcoin MadenciliğiHaberler

Bitmain’de Neler Oluyor? Liderliği Kaptıracak Mı?

Artan pazar rekabeti Bitmain'i tahtından edebilir mi?

Nexo

Kripto madenciliği denince akla gelen ilk ülke Çin. Yapılan araştırmalara göre 2019’un sonlarına doğru Bitcoin ağındaki toplam hash oranının yüzde 60’tan fazlasının Çin merkezli olduğu ortaya kondu. Çin’in madencilik şirketleri arasında başı çeken şirket ise şu ana kadar Bitmain oldu ancak dev madencilik şirketi şu sıralar tacını korumakta zorlanıyor gibi gözüküyor çünkü şirketin en güçlü rakipleri arasında gösterilen MicroBT hızlı büyümesini sürdürüyor.

Nitekim MicroBT cihazlarının piyasadaki sayısı her geçen gün artıyor. MicroBT geçen sene 600.000’e yakın WhatsMiner M20 cihazı sattı. Eğer cihazların her birinin saniyede 60 terahash güç ürettiği göz önünde bulundurulursa MicroBT’in şu an Bitcoin madencilik piyasasında yüzde 30’luk bir paya ulaştığını söylemek mümkün.

Bununla birlikte Bitmain’in hala sektör devi olduğu gerçeğini de atlamamak gerekiyor ama Bitmain’in Antminer S17 model cihazının WhatsMiner M20 cihazlarıyla rekabet etmekte zorlanması piyasa rekabetini de ciddi şekilde zorlaştırıyor.

Bitmain tüm bu zorlayıcı pazar ortamında içinde bulunduğumuz yıl boyunca ciddi şekilde değer kaybı yaşayabilir. Ayrıca MicroBT’in kısa bir süre sonra piyasaya sürmeye hazırlandığı M30 cihazının da rekabeti kızıştıracağı ve hatta MicroBT’i zirveye taşıyacağı güçlü ihtimaller arasında.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı