Bitcoin MadenciliğiHaberler

Bitmain’de Neler Oluyor? Liderliği Kaptıracak Mı?

Artan pazar rekabeti Bitmain'i tahtından edebilir mi?

Kripto madenciliği denince akla gelen ilk ülke Çin. Yapılan araştırmalara göre 2019’un sonlarına doğru Bitcoin ağındaki toplam hash oranının yüzde 60’tan fazlasının Çin merkezli olduğu ortaya kondu. Çin’in madencilik şirketleri arasında başı çeken şirket ise şu ana kadar Bitmain oldu ancak dev madencilik şirketi şu sıralar tacını korumakta zorlanıyor gibi gözüküyor çünkü şirketin en güçlü rakipleri arasında gösterilen MicroBT hızlı büyümesini sürdürüyor.

Nitekim MicroBT cihazlarının piyasadaki sayısı her geçen gün artıyor. MicroBT geçen sene 600.000’e yakın WhatsMiner M20 cihazı sattı. Eğer cihazların her birinin saniyede 60 terahash güç ürettiği göz önünde bulundurulursa MicroBT’in şu an Bitcoin madencilik piyasasında yüzde 30’luk bir paya ulaştığını söylemek mümkün.

Bununla birlikte Bitmain’in hala sektör devi olduğu gerçeğini de atlamamak gerekiyor ama Bitmain’in Antminer S17 model cihazının WhatsMiner M20 cihazlarıyla rekabet etmekte zorlanması piyasa rekabetini de ciddi şekilde zorlaştırıyor.

Bitmain tüm bu zorlayıcı pazar ortamında içinde bulunduğumuz yıl boyunca ciddi şekilde değer kaybı yaşayabilir. Ayrıca MicroBT’in kısa bir süre sonra piyasaya sürmeye hazırlandığı M30 cihazının da rekabeti kızıştıracağı ve hatta MicroBT’i zirveye taşıyacağı güçlü ihtimaller arasında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu