coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBlackRock Spot Bitcoin ETF'sine İlk Yatırım Geldi! 100.000 Dolarlık Tohum Fonu Alındı!

BlackRock Spot Bitcoin ETF’sine İlk Yatırım Geldi! 100.000 Dolarlık Tohum Fonu Alındı!

Dünyanın en büyük yatırım yönetimi şirketi BlackRock, önerilen Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için 100.000 dolar tohum finansmanı aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası için önemli bir gelişme olarak, dünyanın en büyük yatırım yönetimi şirketi BlackRock, önerilen Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için 100.000 dolar tohum finansmanı aldı.

BlackRock Spot Bitcoin ETF’sine 100.000 Dolarlık Tohum Fonu Yatırıldı

Açıklama, BlackRock’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı son başvurudan sonra geldi.

Dosyalamaya göre, kimliği açıklanmayan bir tohum yatırımcı 27 Ekim 2023 tarihinde 100.000 dolar değerinde hisse satın almayı taahhüt etti.

Yatırımcı aynı gün, “tohum hisseleri” oluşturan 4.000 hisseyi hisse başına 25,00 dolar fiyatla satın aldı.

Çekirdek sermaye, bir ETF’nin birim oluşturmasını sağlayan, açık piyasada hisse arzını ve alım satımını destekleyen çok önemli bir başlangıç yatırımıdır.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoinin Ağ Yükseltmesini Destekleyeceğini Açıkladı!

BlackRock’ın “iShares Bitcoin Trust” adlı ETF, kripto para birimine bağlı vadeli işlemler yerine doğrudan Bitcoin’e yatırım yaparak farklılaşıyor.

Bu yaklaşım, kripto para piyasasının olgunlaşmasına katkıda bulunarak gerçek temel varlıklara maruz kalma sağlayan yatırım ürünlerine yönelik artan taleple uyumludur.

iShares Bitcoin Trust, şu anda düzenleyici onayı bekleyen 13 ETF başvurusundan biridir. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun önümüzdeki yılın başlarında bir veya daha fazla spot ETF’yi potansiyel olarak onaylaması bekleniyor.

Bloomberg analistleri, Ocak ayında onaylanma olasılığını %90 olarak belirleyerek güvenlerini ifade ettiler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail