Blockchain

SabancıDX Genel Müdürü Burak Aydın: Blockchain’i Henüz Tam Olarak Görmedik!

SabancıDX Genel Müdürü Burak Aydın, Blockchain teknolojisinde henüz küçük bir kısmını gördüklerini açıkladı.

Nexo

SabancıDX Genel Müdürü Burak Aydın, dünyanın giderek daha fazla geliştiğini ve insanların Blockchain teknolojisi gibi teknolojiler konusunda henüz ”dağın bir bölümünü” gördüklerini açıkladı. Blockchain ve kuantum bilgisayarlar, yapay zeka konularında açıklamaları ile gündeme gelen SabancıDX Genel Müdürü Burak Aydın, Blockchain’in daha fazla gelişeceği ve dünyada insanların bu teknolojinin daha fazla büyüdüğüne gittikçe daha fazla şahit olacağını açıkladı.

Blockchain hakkında devletler birçok kez çalışmalar yaptı ama bugün güvenlik testlerini geçse bile aktif olarak kullanıma sunulmadı.

Teknoloji hayatın büyük bir parçası diyoruz ama henüz bir şey görmedik. Blockchain konusunda da görmedik ama bu daha dağın minicik bir kısmı. Aşağı tarafta nereden baksanız zeytinyağından tutun da, gümrük işlemlerine, müzik sektörüne ve basın yayın alanına kadar birçok durumda blockchain kullanılabilmekte.

Bir uçak şirketi tarafından Blockchain teknolojisi ile bilet satışı yapılmak istendiğine değinerek sözlerine devam eden Aydın sözlerini şöyle sonlandırdı:

Bunların hepsi bireysel hayatlarımıza yansıyacak ve dolayısıyla bireysel hayatlarımız bundan nasibini alacak.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı