BlockchainHaberler

Blockchain İşlemleri 2024’te rekor seviyeye ulaşacak

Blockchain Küresel Ekonomiye Tasarruf Getirecek

2019’da 171 milyar dolara ulaşan B2B sınır ötesi ödemelerinin 2024’te müthiş bir yükselişle 4.4 trilyon dolara ulaşacağı öngörülüyor. Bu da finansal kurumların Blockchain tabanlı işlemler sayesinde büyük oranda tasarruf edeceği öngörüsünü destekliyor.

Finansal Kurumlar Ne Kadar Tasarruf Edecek?

Blockchain işlemlerinin gerçek zamanlı, daha hızlı ve şeffaf oluşu sayesinde yapılan işlemlerin çok daha hızlı gerçekleşmesi finansal kurumların 2024 yılına kadar 7 milyar dolar tasarruf edeceğini gösteriyor. Konuyla ilgili araştırmaların sahibi Morgane Kimmich’in sözleri şu şekilde kayıtlara geçti:

Blockchain paydaşları sayesinde, giderek daha da rekabetçi bir hale gelen piyasalardaki operasyonel maliyetler azalacak çünkü Blockchain uygulamaları finansal kurumların dijital dönüşüm geçirmelerinde büyük rol oynuyor.

Kimmich’in araştırmasına göre Blockchain çözümlerini kullanan ilk beş şirketin başında IBM geliyor. Müşterilerine sunduğu çözüm çeşitliliği ve geniş müşteri tabanı sayesinde 1. sırada yer alan ve geçen seneden beri ABD’de teminat altına alınan Blockchain patentlerinin sayısını 3’e katlayan şirketi İnfosys Financle, Guardtime, R3 ve Ripple takip ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu