BlockchainHaberler

Blockchain İşlemleri 2024’te rekor seviyeye ulaşacak

Blockchain Küresel Ekonomiye Tasarruf Getirecek

Nexo

2019’da 171 milyar dolara ulaşan B2B sınır ötesi ödemelerinin 2024’te müthiş bir yükselişle 4.4 trilyon dolara ulaşacağı öngörülüyor. Bu da finansal kurumların Blockchain tabanlı işlemler sayesinde büyük oranda tasarruf edeceği öngörüsünü destekliyor.

Finansal Kurumlar Ne Kadar Tasarruf Edecek?

Blockchain işlemlerinin gerçek zamanlı, daha hızlı ve şeffaf oluşu sayesinde yapılan işlemlerin çok daha hızlı gerçekleşmesi finansal kurumların 2024 yılına kadar 7 milyar dolar tasarruf edeceğini gösteriyor. Konuyla ilgili araştırmaların sahibi Morgane Kimmich’in sözleri şu şekilde kayıtlara geçti:

Blockchain paydaşları sayesinde, giderek daha da rekabetçi bir hale gelen piyasalardaki operasyonel maliyetler azalacak çünkü Blockchain uygulamaları finansal kurumların dijital dönüşüm geçirmelerinde büyük rol oynuyor.

Kimmich’in araştırmasına göre Blockchain çözümlerini kullanan ilk beş şirketin başında IBM geliyor. Müşterilerine sunduğu çözüm çeşitliliği ve geniş müşteri tabanı sayesinde 1. sırada yer alan ve geçen seneden beri ABD’de teminat altına alınan Blockchain patentlerinin sayısını 3’e katlayan şirketi İnfosys Financle, Guardtime, R3 ve Ripple takip ediyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı