fbpx
BlockchainHaberler

Blockchain Tabanlı Sosyal Medyalar Daha Mı Güvenli?

Gündeme gelen en sarsıcı haberlerden biri Facebook kullanıcılarının bilgilerinin sızdırılmış olmasıydı. Bu haber ortaya çıktıktan sonra Facebook’un işleri çok da iyiye gitmiyor gibi duruyor. Durum böyle olunca sosyal medyanın daha güvenilir olması için yeni yöntemlere başvuruluyor. Burada da Blockchain teknolojisi ön plana çıkarılabiliyor.

The Guardian ve The New York Times muhabirleri politik veri analizlerini yakın bir zamanda sundu. Cambridge Analytica tarafından sunulan bilgilere göre 50 milyon Facebook kullanıcının bilgileri ele geçirilmiş durumda. Bu alınan bilgiler endişelere sebep olduğu gibi bir taraftan da yeni güvenlik önlemleri hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı.

Blockchain Tabanlı Sosyal Medyalar Düşünülüyor

Blockchain’in potansiyel durumu bu olay ile yeniden gündeme gelmiş durumda. Menkul Kıymetler Analisti olan Mitch Steves CNBC’ye yeni bir röportaj verdi.

Röportajında şu ifadeleri kullandı: ‘’Gelecekte fotoğraflarımızı paylaşırken önce Facebook sunucuları gibi aracı mecraları kullanmayacağız. Onun yerine paylaşmak istediğimiz kişilerle doğrudan paylaşacağız ve bu paylaşımı da takip edebileceğiz. Bu sayede bilgilerimizin istemediğimiz kişiler tarafından ele geçirilmesini önleyebileceğiz. Şimdilik Facebook sunucusuna gönderdiğiniz bilgiyi takip etmeniz mümkün değil. Blokchain bilgilerin kolay ele geçirilebilmesi sorunu çözebilir. Ancak kontrol sorunu için aynı yorumu yapamayacağım.’’

Steves hem kripto para sisteminin hem de Blokchain teknolojisinin oldukça yakından takip eden isimlerden biri. Gelişmeleri devam etse de Blockchain ölçeklendirmeleri desteği ile sosyal medyalar daha korunaklı, daha sağlam bir alt yapı ile çalışabilecek.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box