Blockchain

Blockchain Teknolojisinden Yararlanan Ülke Sayısı Artıyor

Blockchain teknolojisi dünya devletlerinin dikkatini çekiyor.

Blockchain teknolojisinin kısa sürede neler yapabildiğini tarım, teknoloji ve sağlık sektörü dışında ticaret dünyası da gördü ve bununla ilgili onlarca makale yazıldı. Blockchain teknolojisi henüz Türkiye’de pek bilinmeyen bir kavram olsa da insanlar değil ama şirketlerin yakın gelecekte olmasa da uzun vadede kripto paralar gibi Blockchain teknolojisini de öğrenmeleri ve bu teknolojiyi daha fazla şirketlerinin altyapısında kullanmaları mümkün olacak. Milyarlarca dolar değerindeki Türk şirketleri kripto para yatırımları ile ilgili bazı dev uluslararası şirketler kadar ilgi gösterirken yeni ve bilinmeyen bir teknolojiye bir o kadar ilgi göstermiyor olmaları da gelecekte olası kayıpların bugünden başladığını ifade ediyor.

Blockchain ve şirketler arasında en büyük sorun bugün bu yeni nesil teknolojiden binlerce insanın bilgi sahibi olmaması yatıyor. Türk şirketler Blockchain ürünleri hakkında yerli bir Türk Blockchain teknolojisi şirketi olmadığı için bilgi edinemiyor veya edinse bile bu konuda ürün hizmeti alamayacağı ve daha önce deneme çalışmalarının yeterli olmaması nedeniyle sürekli olarak bu konuda soru işaretleri yaşıyorlar.

Blockchain’in geleceği parlak olduğu için dünya devi teknoloji üreticisi ABD’de yüzlerce şirket Blockchain teknolojisi ürünleri geliştirmeye ve bu ürünlerden fayda sağlamaya başladı. Bu şirketlerin gelecekte daha fazla sayıda ürün ve hizmet geliştireceği tahmin edilirse yine dünyanın teknoloji hakimi olarak Amerikan ekonomisinin Blockchain teknolojisinden çok fazla para kazanacağı açık.

Blockchain’i gelecekte Türkiye’nin büyük dev şirketlerinin kullanması da mümkün ancak daha çok bugün ABD ve Avrupalı rakiplerine oranla Türkiyeli şirketler Blockchain konusundan pek fazla ilgilenemiyor veya ilgilenmek istemedikleri için IBM gibi Blockchain teknolojisi üreticileri ile iletişime geçmiyor.

*Türk şirketler bu konuda yalnız değil, Fas, Ürdün, Irak, İran, Moldova ve diğer bazı ülkelerde pek çok şirketin Blockchain ürünleri ile ilgili adım atmadıkları biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu