Kripto Para

BlockFi, Müşterilerin Hassas Verilerinin Hackerlar Tarafından Sızdırıldığını Açıkladı!

Kripto para lending platformu BlockFi, bir güvenlik ihlali neticesinde kullanıcıların verilerinin sızdırıldığını doğruladı.

Kripto para lending platformu BlockFi Cumartesi günü bir güvenlik açığının kurbanı oldu. Hackler ve güvenlik açıkları kripto para piyasasında son dönemlerde artmaya devam ediyor.

Raporlara göre üçüncül kişiler BlockFi sistemine yetkisiz bir şekilde giriş yapma imkanı buldu ve müşterilerin bazı verilerini ele geçirdi.

Ele geçirilen veriler arasında isimler, eposta adresleri ve telefon numaraları yer alıyor. Şirket müşterilerinin tüm verileri çalınamasa da müşterilerin çoğunluğunun verilerinin ele geçirildiği düşünülüyor.

BlockFi’daki Güvenlik Açığı Nasıl Oluştu?

BlockFi, platformun Cuma günü üçüncü taraf satıcılarından biri olan Hubspot aracılığıyla meydana gelen bir güvenlik ihlaliyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Hubspot bir satış yönetim platformu olarak tanınıyor. Şirket, attığı Tweet dizisinde iç sistemlerin ve en önemlisi müşterilerin fonlarının saldırılardan etkilenmediğini açıkladı.

Firma ayrıca veri ihlalinin etkisinin tam kapsamını anlamak için devam eden bir soruşturma gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

Şirket, şeffaflık ilkesi doğrultusunda kötü niyetli kişilerin elde ettikleri bilgileri müşterilerin zararlarına kullanmadan önce müşterileri bu veri ihlalleri ile ilgili bilgilendirdiklerini açıkladı.

Şirket, her geçen dakikanın öneminin farkında olduğunu söyleyerek soruşturmaya devam ettiğini belirtti.

Buna ek olarak şirket müşterilerinden şu an için herhangi bir önlem almalarına gerek olmadığını açıkladı.

Kripto para piyasasında daha çok merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında yaşanan hack olayları ve veri ihlalleri son yaşananlarda olduğu gibi bazen merkezi platformlarda da görülebiliyor.

Öte yandan BlockFi kullanan kullanıcıların eğer diğer platformlarda da aynı şifreleri kullanıyorsa bunları değiştirmesi öneriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu