Kripto HaberleriHaberlerBlockFi Yetkilileri Bankman-Fried'a Karşı İtiraz Etti

BlockFi Yetkilileri Bankman-Fried’a Karşı İtiraz Etti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 yılının Kasım ayının son günlerinde iflas eden kripto kredi şirketi BlockFi, ABD’de yargılanan FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın off-shore yatırımlarına itiraz etti.

BlockFi yetkilileri 17 Şubat’ta mahkemeye yaptıkları başvuruda Bankman-Fried’ın batan gemiden kaçırdığı paralar ile yaptığı yatırımlardan Bölüm 11 iflas korumasını kaldırılmasını talep etti.

BlockFi yetkililerine göre Bankman-Fried popüler borsa Robinhood’un %7’sini satın almak için Emergent Fidelity Technologies adlı şirketi paravan olarak kullandı. İddiaya göre SBF bu yatırımı varlıklarının bir kısmını kaçırmak amacıyla yaptı.

Emergent İtiraz Etti!

Emergent tasfiye yöneticilerinden bir kişi, iflas korumasının “her ne olursa olsun alacaklıların hakkını korumak için” mevcut olduğunu belirtti. Toni Shukla, Emergent ile ilgili varlıklara sahip olduğunu iddia eden pek çok şirket ve şahsın bulunduğuna değinerek şu açıklamayı yaptı:

“Bölüm 11 iflas koruması, Emergent’in kendisi ve alacaklıların çıkarını aynı anda koruyabilmemizin tek yolu.”

ABD’de yargılanan FTX kurucusu Bankman-Fried’ın sadece bir adet şirketi bulunmuyor. Çoğunluğun bildiği Alamenda Research’ın yanında Emergent Fidelity Technologies adlı girişimin de bizzat sahibi Sam Bankman-Fried.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları