Ana SayfaBitcoinBloomberg Analistinden Yeni Bitcoin Yorumu! "Boğa Yolda!"

Bloomberg Analistinden Yeni Bitcoin Yorumu! “Boğa Yolda!”

Takip et

Bloomberg’in kıdemli analisti Mike McGlone‘dan Bitcoin (BTC) ve kripto paralarda yaşanan sert düşüşler nedeniyle büyük zarara uğrayan yatırımcılar için güzel haber geldi.

Zira yatırımcılar BTC ve kripto paraların yükselmesini ve uğradıkları zararların bir an önce kapanmasını dört gözle bekliyordu.

Twitter hesabından paylaşım yapan analist, BTC için olumlu düşüncelerine devam ederek Bitcoin’in 2022 yılının ikinci yarısında yükselebileceğini söyledi.

Bitcoin’in grafiğini inceleyen McGlone, Bloomberg’in Galaxy Crypto Index (BGCI) verilerinde ve BTC’nin MA 50 ve MA 100 ortalamalarında olumlu işaretler gördüğünü belirtti.

McGlone’a göre bu veriler 2018’deki ayı piyasasının dibine benzer işaretler veriyor. 2018’deki ayıdan sonra ise 2019’un ilk yarısında Bitcoin ve kripto paralarda güçlü bir toparlanma yaşandı.

“Bloomberg Galaxy Crypto Index’in 2018’deki dip ile benzer bir dibe yaklaştığını görüyoruz.

Yine Bitcoin’in geçmişteki diplerde olduğu gibi MA 50 ve 100 ortalamalarının altına indiğini görüyoruz. Bu bağlamda, riske karşı ödülün ikinci yarıda yatırımcılar için cazip hale gelebilir.”

McGlone, bir sonraki paylaşımında da olumlu tavrını devam ettirerek BTC’nin bir boğa döngüsüne girebileceğini tahmin etti.

“Bitcoin 2022’nin ikinci yarısına başlarken nispeten indirimli bir fiyatla işlem görüyor ve tarihin en büyük boğa piyasalarından birine hazırlanıyor olabilir.

Yavda tam tersi düşünürsek ham petrolde olduğu gibi kripto da başarısız bir deney haline gelebilir.
Ancak bizim düşüncemiz, Bitcoin’in benimsenmesinin yükselmeye devam etmesidir.”

Bitcoin‘le ilgili sık sık tahminlerini paylaşan Mike McGlone Haziran ayında Bitcoin’de 20 bin dolarlık seviyenin geçmişteki 5 bin dolarlık seviyesiyle eşdeğer olabileceğini ve 20.000 doların dip olabileceğini söylemişti.

İlgili Haber
Bloomberg Analisti 20.000$'ı Bitcoin'in Tarihsel Dipleriyle Kıyasladı!
İlgili Haber
Bloomberg Analisti Bitcoin'de İkinci Yarıdan Umutlu! İşte Nedeni...

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
omer ufuk

Dogru boga yolda kurbana hazir

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları