Bitcoin

Bloomberg Analistleri, Bitcoin’deki Rallinin Hızlanması İçin Aşılması Gereken Seviyeyi Açıkladı!

Bloomberg analistleri, Bitcoin fiyatının aşması durumunda rallisine hız katacağını düşündükleri seviyeyi açıkladı.

Bloomberg analistlerine göre Bitcoin fiyat grafiği boğa lehine olan momentumunda bir artış yaşanabilir.

“45.300 Dolar Seviyesi Aşılırsa Bir Sonraki Hedef 50.450 Dolar ve 54.000 Dolar Olur”

Analistler, BTC fiyatının Mart ayı başında kaydedilen 45.300 seviyesinin aşılması durumunda bir sonraki hedeflerin 50.450 dolar ve 54.000 dolar olabileceğini söyledi. Gün içerisinde 45.100 dolara kadar tırmanan Bitcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 44.400 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre BTC fiyatı, mevcut rallisinin devamı niteliğinde bir fiyat modelini takip ediyor olabilir. BTC’nin fiyat grafiği incelendiğinde, üçgen şeklinin daraldığı ve dünyanın en büyük kripto parasının bu üçgenin üst ucunda bulunduğu görülüyor.

Analistlere göre bu durum BTC fiyatının pozitif momentumuna dair ipucu verebilir. Bloomberg analistleri, popüler teknik analiz metodu Fibonacci uzatmasını incelediklerinde, Mart ayı başında gözlenen 45.332 doların aşılması durumunda 50.450 dolar ve 54.000 dolar seviyelerinin hedeflenebileceğini ifade etti.

İlgili Haber
Terra (LUNA) CEO'su Bitcoin Rezerv Planını Açıkladı: "Hedef 10 Milyar Dolar!"

BTC fiyatı, dünyanın en büyük dördüncü stablecoin’i olan UST’yi yönetmekle sorumlu olan kurumun Bitcoin rezervlerini sürekli olarak arttırdığına dair haberler ile birlikte yükseliş yaşıyor.

Luna Foundation Guard (LFG) hakkında yapılan haberlere göre, Singapur merkezli kar amacı gütmeyen organizasyon bu hafta başında 125 milyon dolarlık BTC satın aldı. Böylelikle kurum, UST’nin güvenliği için ek bir katman olarak BTC kullanacağı vaadini gerçekleştirdi.

Ayrıca yine Rusya’dan gelen haberler de fiyata olumlu yansıyan gelişmelerden.

İlgili Haber
Rusya Enerji Komitesi Başkanı'nın Bitcoin Açıklaması Fiyatı Yükseltti!

Bu gelişmeler ile birlikte BTC fiyatı neredeyse son bir aydır ilk kez 44.000 doları aştı ve risk iştahının arttığı günlerde bulunduğu dar fiyat aralığından kurtulmuş oldu. Korku ve açgözlülük endeksi ise ay başından beri ilk defa 47 puana yükselerek nötr konuma geçti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu