BitcoinHaberler

Rusya Enerji Komitesi Başkanı’nın Bitcoin Açıklaması Fiyatı Yükseltti!

Rusya Bitcoin karşılığında enerji satabilir.

Rusya’ya yönelik yaptırımlar ilgiyi kripto para birimlerinin üzerine çevirmişken, Rusya Devlet Duması Enerji Komitesi Başkanı Pavel Zavalny’den Bitcoin’e yönelik açıklamalar geldi.

Bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Zavalny, yaptırımlar karşısında Rusya’nın ruble, altın ve Bitcoin karşılığında enerji kaynaklarını satmaya devam edebileceğini söylediği iddia edildi.

Pavel Zavalny’nin konuşmasının Rusça ve uzun olması iddiaların doğrulanmasını zorlaştırırken, bazı Rus kullanıcılar Zavalny’nin açıklamalarını doğruladı.

BtcPashka isimli Rus hesap Zavalny’nin açıklamalarını doğruladı ve  “Kullanılan para birimleri farklı olabilir ve  bu normal bir uygulamadır. Eğer Bitcoin ise, o zaman Bitcoin dir” dediğini belirtti.

Popüler analist Tony Vays’de “Bu doğru. Artık USD ve EUR kullanmalarına izin verilmediğinden küresel olarak benimsenen diğer herhangi bir para biriminin kullanılabileceğini, yuan altın veya  Bitcoin ödemelerini memnuniyetle karşılayacaklarını söylüyor” dedi.

Haberin birden fazla kullanıcı tarafından doğrulanmasının ardından Bitcoin 43600$’a kadar yükseldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu