Kripto HaberleriBitcoinTerra (LUNA) CEO'su Bitcoin Rezerv Planını Açıkladı: "Hedef 10 Milyar Dolar!"

Terra (LUNA) CEO’su Bitcoin Rezerv Planını Açıkladı: “Hedef 10 Milyar Dolar!”

Takip et

Geçtiğimiz günlerde 11 milyon dolarlık iddia ile gündeme gelen Terra (LUNA) kurucusu ve CEO’su Do Kwon, kar amacı gütmeyen Luna Vakfı’nın (Luna Foundation Guard – LFG) Bitcoin rezervleri için 2.2 milyar dolar topladığını açıkladı.

Twitterdan paylaşımlarda bulunan Kwon, Bitcoin (BTC) rezervlerinin kısa vadede 3 milyar dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Kwon, uzun vadede ise 10 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

Terra blok zincirinin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunan Singapur merkezli Luna Vakfı, Bitcoin rezervini Terra blok zincirinin algoritmik stabilcoin’i UST’yi desteklemek için kullanacak.

LFG, Bitcoin rezervlerini stabilcoin UST’nin karşılaşabileceği herhangi bir piyasa eşitsizliğine ve aşırı fiyat oynaklığına karşı korumak için kullanmayı planlıyor.

Kwon’un paylaşımının altına takipçileri, kısa vadedeki hedef olan 3 milyar doların hangi kaynaklardan sağlanacağını sordu.

Kwon bu soruya şu şekilde cevap verdi:

“LFG, LUNA token satışı yoluyla şimdiden 1 milyar dolar biriktirdi. Vakıf ayrıca Tether için UST satarak 1,2 milyar dolar daha topladı. BTC rezervlerinin 3 milyar dolara yükseltmesi için sadece 800 milyon dolar kaldı.”

Kwon, uzun vadedeki 10 milyar dolarlık hedef için UST’den elde edilen gelirin bir bölümünün de Bitcoin rezervine ayıracaklarını söyledi.

Terra kurucusu Kwon, son olarak UST için kullanılacak rezerv Bitcoin’leri tokenleştirmek için bir köprü oluşturacaklarını ve bu sayede milyarlarca dolar değerde BTC’yi Terra blok zinciri üzerinde kullanabileceklerini ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları