coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBloomberg Analistlerinden Şaşırtan Tahmin: "Bitcoin Spot ETF 100 Milyar Dolar Çekebilir"

Bloomberg Analistlerinden Şaşırtan Tahmin: “Bitcoin Spot ETF 100 Milyar Dolar Çekebilir”

Bloomberg analistleri, potansiyel bir Bitcoin Spot ETF'inin 100 milyar dolar fon çekebileceğini öne sürdü.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg Intelligence tahminlerine göre, muhtemel bir spot Bitcoin (BTC) ETF’si için pazar 100 milyar dolar değerinde büyüme potansiyeline sahip.

Galaxy Digital’in bu ay yaptığı konferans görüşmesinde 300 yatırım uzmanı, spot Bitcoin ETF’si piyasaya sürülmek üzereyken kendilerini Bitcoin için nasıl konumlandıracaklarını tartıştı.

Naples’ta servet danışmanı olan Jeff Janson da ilk çıkış için hazırlık yapanlardan biri. Şimdiden genç ve yaşlı yatırımcılardan telefonlar almış. Janson verdiği bir röportajda, “Şu anda SEC’in nihayet onay vermesinin eşiğinde olduğumuzu hissediyorum” dedi ve ekledi:

“Ve benim inancım, bu tür bir paket içinde buna erişiminiz olduğunda, önemli miktarda kurumsal düzeyde ilgi göreceğinizdir.”

İlgili Haber  Binance'in ABD ile Anlaşacağına Sinyallerin Ardından BNB Olumlu Tepki Verdi: Ayı Analisti il Capo Yorumladı

Bloomberg analistleri, yayınladıkları yazılarda SEC’in bir spot ETF’i 10 Ocak 2024 tarihinden önce onaylama olasılığının %90 olduğunu söylemişlerdi. Bununla birlikte Ethereum spot ETF’lerinin de onayının da Bitcoin spot ETF onayının ardından güçleneceği düşünülüyor.

SEC’in kısa bir süre önce ETF başvurusu yapan şirketler ile aktif bir şekilde görüşme halinde olduğu bildirilmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları