AltınBitcoin

Bloomberg Ekonomistinden Yeni Açıklama: BTC ve Altın Yatırımcılarını Ne Bekliyor?

McGlone, 2021 yılının ikinci yarısına dair açıklamalarda bulundu.

Bloomberg’in baş ekonomistlerinden olan Mike McGlone, kripto para sektörünü de kapsayan yorumlarda bulundu. McGlone, 2021’in ikinci yarısına dair bir dizi açıklama yaptı ve lider kripto para biriminin önünde parlak bir yol gördüğünün altını çizdi.

Ünlü isim, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında Bloomberg verilerine göre Bitcoin, altın ve ABD hazine tahvillerini ele aldı. McGlone, ikinci yarıda bu üç varlığın en iyi performans gösteren yatırımlar olmasını beklediğini vurguladı.

McGlone Açıkladı: Bu Yılın 3 Kazananı Hangi Varlıklar Olacak?

McGlone bu tahminlerini ise delta varyantına göre yaptı. Delta varyantının ekonomileri yeniden etkisi altına alması bekleniyor ve yapılan aşılamalara rağmen tehdit devam ediyor. Mart 2020’de kripto para sektörünün yanı sıra dünya ekonomisini etkisi altına alan koronavirüs, bu sefer de delta varyantı sayesinde benzer bir durum yaşatabilir.

McGlone, Bitcoin, altın ve ABD hazine tahvillerinin önemli bir düşüş ile düzeltme gördüğünü, buradan yeni bir ralliye başlayabileceğini ima etti.

McGlone, daha önceki açıklamalarının birinde ise Bitcoin’in 100.000 dolara doğru olan hareketini tamamlamasını beklediğini ifade etmişti.

Tecrübeli isim bu fiyata 2021’in ikinci yarısında ulaşılmasını beklemekte. Ham petrol fiyatı konusunda da tahminde bulunan McGlone, bunun ayı piyasasına gireceğini ve makroekonomik durum nedeniyle belirsizliğini arttıracağını düşünüyor.

BTC, nisan ayından beri 64.000 dolardan düşüş yaşıyor olsa da McGlone’a göre bu rekor tazelenecek ve orta vadede 100.000 dolar seviyesi geç olmadan görülecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu