AnalizBitcoin

Bloomberg Raporu: Bitcoin (BTC) Yıl İçerisinde Bu Seviyeyi Görecek…

Bloomberg tarafından yayınlanan raporda Bitcoin ile ilgili olumlu ifadelere yer verildi.

Bloomberg tarafından haziran ayı içerisinde yayınlanan yeni Bitcoin raporuna göre ilerleyen günlerde yükselişler görülebileceği ifade edildi.

Raporda geçmiş dönemler ele alındı ve halving olaylarına değinildi. 2016 yılında gerçekleşen halving olayının ilerleyen dönemlerde fiyata olumlu yansıdığını ifade eden Bloomberg analizleri 1 ay önce gerçekleşen halving olayının da aynı etkiyi yaşatmasını bekliyor.

Sene sonu Bitcoin fiyat tahmininin 20 bin dolar olarak belirtildiği raporda, genel olarak kripto paraların ilerleyen dönemlerde değer kazanacağından bahsedildi.

Twitter üzerinden konuyu değerlendiren bazı yatırımcılar, Bloomberg’in bu gibi olumlu açıklamaları daha önce de yaptığını ve bu açıklamalardan sonra fiyatın gerileme yaşadığını ifade ederek bu duruma tepkilerini belirttiler.

Bakılacak olursa Bitcoin için an itibarı ile en önemli seviye 10.600 dolar seviyeleri olurken, bu seviyenin üzerine çıkılması durumunda 20 bin dolardan beri süre gelen düşüş trendini yukarı yönlü olarak kırılmış olacak. Her ne kadar kısa vade için olumsuz düşünen analistler olsa da orta ve uzun vadede özellikle de 10.600 doların geçilmesiyle ciddi yükselişlerin görüleceği birçok analist tarafından ortak bir görüş.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu