BitcoinEthereumHaberler

Bloomberg’den Bitcoin, Ethereum ve Altın Yorumu! Fiyat Hedefleri Ne?

Bloomberg analistlerinin son raporundan notlar aktardık.

Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar devam ederken Bloomberg analistleri 100.000$’lık hedeflerinde ısrarcı.

2021 yılında 100.000$ beklentilerini sıklıkla dile getiren analistler Bitcoin ve Ethereum özelinde beklentilerini yüksek tutmaya devam ediyor.

Son bir araştırma notunda önceki analizlerini tekrar eden ve Bitcoin 100.000$’a ulaşmasının sadece birazcık zaman meselesi olduğunu ifade eden Bloomberg İntelligence analistleri Ethereum’un fiyatının değerine göre düşük kaldığına dikkat çekti.

“FED para musluklarını kapatmasına ve faiz oranlarını artırmasına rağmen Bitcoin ve Ethereum çoğu varlıktan daha iyi performans gösteriyor.

Ethereum’da uzun süredir beklenenen POW’dan POS’a geçiş öncesinde, fiyatı düşük kalmış olabilir.

Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin’in küresel dijital rezerv varlık olarak değerini artırırken, Ethereum internetin teminatına dönüşüyor.

Her ne kadar 2022’nin ilk çeyreğinde kripto paralardaki oynaklık artsa da, Nikel gibi pazarlarda yaşanan aksaklıklar Bitcoin’in 7/24 çalışan bir küresel ticaret aracı olduğu ve dijital teminat olma yolunda ilerlediği anlatısına katkıda bulunuyor.”

Savaş Bitcoin’e Yaradı

Bitcoin’deki sınırlı arza karşılık talep ve benimseme eğilimde bir değişim olmadıkça 100.000$’a ulaşmanın sadece bir zaman meselesi olduğunu yineleyen analistler beklentilerini koruduklarını ifade etti.

Rusya Ukrayna savaşı sırasında Bitcoin’in Petrol’den daha iyi performans gösterdiğini belirten analistler, “İşgalden 4 Nisan’a kadar Bitcoin %20 arttı. Bu da petrolün kazancının iki katı” dedi.

Altın ve Ethereum Yorumu

Savaş başladıktan sonra altının beklenen performansı sergileyemediğini belirten analistler, altına karşı iyimser olsalar da söz konusu performans düşüklüğünün dijitale geçişin bir göstergesi olduğunu ifade ettiler.

Ethereum‘un deflasyonist bir varlık olarak yoluna devam edeceğini belirten analistler, mevcut fiyattan %70’lik bir artışla 6100$‘a işaret eden bir fiyat model paylaştılar.

“Ethereum’u Pow’dan Pos’a geçirecek birleşme, ETH’ye ilgiyi yükselterek zarif arz talep dinamikleri ile hisse senedine benzer bir araca dönüştürecek.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu