AnalizBitcoin

Bloomberg’den Önemli Bitcoin Uyarısı, Death Cross Kapıda!

Bloomberg yaptığı Bitcoin analizinde BTC'nin daha fazla satış ile karşı karşıya kalabileceğini ifade etti. İşte detaylar...

Son günlerde 8600 ile 9000 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kalan BTC an itibarı ile 8650 dolar seviyelerinde işlem görürken bugün sabah saatlerinde 8580 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu kritik seviyelerde işlem görmesi ile yatırımcısını tedirgin eden BTC hakkında Bloomberg’den bir uyarı geldi.

Bloomberg 50 ve 200 günlük hareketli ortalamanını Haziran ayından beri en dar seviyeye geldiğine dikkat çekerek eğer böyle bir kırılım olursa (death cross) BTC’nin ciddi şekilde düşebileceğini ve ayı sezonunun geleceğini öngördü.

An itibarı ile önemli destek seviyesi olan 8650 dolar seviyelerinde işlem gören ve gün içerisinde de 8580 dolarlara kadar düşen BTC, yatırımcılar üzerinde satış baskısı oluşturmaya devam ediyor. Eğer söylendiği gibi bir death cross oluşursa büyük satışlar gelebilir.

Dün Long pozisyonlarının hacmine dikkat çeken ve yükseliş olmadan önce bir düşüş olabileceğini ifade eden ünlü Türk analistin BTC hakkındaki öngörülerini okumak için tıklayınız:

İlgili Haber
Ünlü Türk Analist Bitcoin Öngörüsünü Paylaştı - Kasım Ayında Bitcoin'de Beklenti Ne?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu