binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiBofA Açıkladı: "Haziran Ayı Unutulmaz Bir Ay Olacak", İşte Nedeni

BofA Açıkladı: “Haziran Ayı Unutulmaz Bir Ay Olacak”, İşte Nedeni

Bank of America (BofA) analistleri, yaklaşan Haziran ayı ile ilgili ekonomi alanında ilgi çekici açıklamalarda bulundular.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bank of America (BofA) analistleri, çok sayıda merkez bankasından beklenen önemli kararlarla Haziran ayının “unutulmayacak” bir ay olacağı tahmininde bulundu.

Bu hafta, İsveç Merkez Bankası’nın (Riksbank) faiz indirimine gitmesi ve İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) enflasyonun istenilen yönde ilerleyeceğine dair daha önce beklenenden daha fazla güven duyduğunu ifade etmesiyle, merkez bankalarının sürprizleriyle dolu bir hafta oldu.

BofA analistleri, “Birçok merkez bankasının önemli kararlar alacağı Haziran ayının piyasalar için nasıl görüneceğine dair bir fikir edindik” dedi. Analistler sözlerini şöyle sürdürdü: “Hep birlikte, birçok merkez bankası için kilit kararların alınacağı, piyasalar için uzun zamandır en önemli aylardan birine giriyor olabiliriz. Bu, hatırlanması gereken bir Haziran ayı olabilir.”

İlgili Haber  Neredeyse 11 Yıldır Hiç Hareket Etmeyen Bitcoin Cüzdanı Uyandı! BTC'leri Aldığı Seviye ve Şu Anki Değeri İnanılması Güç!

BoE’nin ‘yapısal’ güvercin bir eğilim göstermesine rağmen, BofA analistleri hala maaş artışlarının daha inatçı olacağına inanıyor. BofA, “Ağustos ayında ilk faiz indirimi için çağrımız devam ediyor” dedi.

İleriye bakıldığında, BofA Avrupa’da odak noktasının önümüzdeki hafta açıklanacak olan Mart ayı İngiltere işgücü piyasası verileri olacağını belirtti. Ayrıca Alman ZEW göstergesinin Mayıs ayında iyileşmeye devam etmesini ve Euro bölgesi için ilk çeyrek GSYİH’sinin bölge genelinde büyümenin gelişimine ilişkin daha fazla fikir vermesini bekliyorlar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail