Kripto HaberleriAnalizBorç Limiti Anlaşması Sonrası Bitcoin'de Ne Olacak? Citigroup Uyardı!

Borç Limiti Anlaşması Sonrası Bitcoin’de Ne Olacak? Citigroup Uyardı!

Citigroup analistleri, üzerinde anlaşılan borç limiti anlaşmasının Bitcoin için olası etkilerine dair bir analiz yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tam da piyasalar ABD’nin borç tavanıyla ilgili aylardır süren sorunu geride bırakıyor gibi görünürken, kripto paralar gibi riskli varlıkları elinde bulunduranlar, Hazine’nin tükenen nakit dengesini yeniden inşa etmeye çalıştığı bir dönemde yeni bir sorunla karşı karşıya kalabilir.

Citigroup Analistleri, Borç Limiti Anlaşmasıyla Birlikte Bitcoin’de Ters Rüzgarlar Bekliyor

Aralarında Alex Saunders’ın da bulunduğu Citi Research stratejistleri yayınladıkları bir notta, “Hazine Genel Hesabı’nın yeniden oluşturulması nedeniyle yaklaşan rezerv azalması, bir ters rüzgar yaşatabilir” diye yazdı.

Citi, rezerv düşüşleri sırasında riskli varlıkların performansını analiz etti ve daha yüksek volatilite ve daha zayıf getirilere karşı savunmasız olduklarını buldu.

Bu nedenle analistlere göre yakın vadeli görünüm Bitcoin ve Ethereum için çok güllük gülistanlık görünmüyor. Stratejistler Perşembe günü, “Her iki coin de bu senaryolarda ortalama negatif getiri sağlıyor ve BTC medyan durumda önemli ölçüde düşük performans gösterdi” diye yazdı.

Hazine için para tutan Hazine Genel Hesabı, pandemi sırasında hızla şişmişti. Geçen yıl tekrar genişledi ve şu anda hiç olmadığı kadar düşük.

Sonuç olarak Hazine, üçüncü çeyreğin sonuna kadar 1 trilyon doların üzerinde olduğu tahmin edilen bono satışları yoluyla yükümlülüklerini ödeme kabiliyetini korumak için azalan nakit tamponunu yenilemek zorunda kalacak.

İlgili Haber
İki Dev Balina Bu Altcoine Yoğunlaştı: Fiyatı Yükseltiyorlar!

Bu arz patlaması bankacılık sektöründen likiditeyi çekebilir ve pek çok kişinin resesyona gireceğini söylediği ABD ekonomisi karşısında kısa vadeli fonlama oranlarını yükseltebilir.

Stratejistler, “Kripto piyasaları, ABD’nin borcunu ödeyemeyeceği korkusuna karşı dayanıklı değildi, olumsuz gelişmeler üzerine değer kaybetti ve ilerleme kaydedildiğini gösteren manşetler sayesinde yükseldi” dedi.

Kripto paraların geleneksel finans kurumlarıyla ilgili sorunların ortasında tipik olarak “iyi performans gösterdiğini” belirten stratejistler, Bitcoin’in daha iyi performans gösterdiği bir dönem olan Mart ayındaki bankacılık kargaşasını örnek gösterdi. Ancak analistlere göre belki de ABD hükümeti gibi bir kurumun temerrüde düşme riski “merkeziyetsiz dijital varlıklar için olumlu bir görünüm çizmedi.”

Analistler açıklamalarının devamında şunları söyledi:

“Teorik olarak, ABD hükümeti kadar etkili bir kurumun potansiyel temerrüdü merkeziyetsiz teknolojiler ve sistemler için iyiye işaret olsa da, kripto endüstrisinin henüz emekleme aşamasında olduğu ve düzenlemelerin henüz iyi tanımlanmadığı göz önüne alındığında durum şu anda böyle olmayabilir.

Bir başka teori de, borç limitinin yükseltilmemesinin ABD hükümetinin borcunun azalmasına ve mali açığın düşmesine yol açacağı ve itibari para birimlerine, özellikle de dolara daha fazla güvenilirlik sağlayacak olmasıydı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay