Kripto HaberleriAltcoinİki Dev Balina Bu Altcoine Yoğunlaştı: Fiyatı Yükseltiyorlar!

İki Dev Balina Bu Altcoine Yoğunlaştı: Fiyatı Yükseltiyorlar!

İki dev kripto para balinası, on-chain verilere göre bu altcoinin yaşadığı fiyat artışının arkasındaki etken olabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

MakerDAO protokolünü yöneten merkeziyetsiz bir finans (DeFi) altcoini olan Maker’ın (MKR) fiyatı, kripto balinaları tarafından yapılan iki büyük alımın ardından yükselişe geçti.

0x780 adresiyle tanımlanan ilk balina, 20 saat önce Binance’ten 631.6 dolardan 3.800 MKR aldı. Bu tek işlem, o sırada işlem hacminin %19.5’ini temsil ediyordu. 0xb61 adresli ikinci balina, Binance, Houbi ve OKX’ten ortalama 639 dolar fiyatla toplam 3.670 MKR topladı.

Balinalar toplamda iki borsa girişi yaptı: biri bir gün önce 633 dolardan 2.000 MKR (hacmin %10.24’ü) ve diğeri altı saat önce 655 dolardan 1.015 MKR (hacmin %6’sı).

MKR altcoin fiyatında son 7 günde yaşanan yükselişi gösteren grafik.
İlgili Haber
Ripple (XRP) İçin Dev İddia: "Nisan Ayında Yapılan Toplantıda..."

Bazı gözlemciler iki balina cüzdanının aynı zamanda oluşturulduğunu ve ilk işlemlerinde Binance’ten aynı miktarda ETH aldıklarını fark etti. Bu durum, MKR biriktirmek ve fiyatını etkilemek için birlikte çalışan bir balina grubunun ya da bir sendikanın parçası olabilecekleri yönünde bazı spekülasyonlara yol açtı.

Maker (MKR), kullanıcıların çeşitli kripto para varlıklarını teminat olarak kilitleyerek DAI adı verilen stablecoinleri ödünç almalarına olanak tanıyan bir DeFi platformu olan MakerDAO’nun yerel tokenidir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay