Kripto HaberleriBitcoinBorcunu Ödeyen Celsius 22 Bin Bitcoin'i Geri Aldı "Her An Satabilir!"

Borcunu Ödeyen Celsius 22 Bin Bitcoin’i Geri Aldı “Her An Satabilir!”

Takip et

Haziran ayı içerisinde kripto para sektörünün gündeminde likidite krizi vardı. Bu kriz Bitcoin’in toparlanmasını da etkileyen önemli bir krizdi.

Birbirleri arasında borç alış verişi olan şirketler LUNA’nın çöküşünün ardından domino etkisiyle iflaslarını açıklarken, bazıları paçayı kurtardı.

Geçtiğimiz ay kripto para çekim işlemlerini askıya alan ve markette panik havası yaşanmasına neden olan Celsius‘tan güzel haberler var.

Zincir içi verilere göre Celsius, Maker protokolüne olan borcunun kalan 41,2 milyon dolarlık kısmını daha ödeyerek tasfiyeden kurtuldu.

Bu ödemeyle birlikte şirketin kredi için teminat gösterdiği 448 milyon dolar değerindeki 21962 WBTC’si (Ethereum blok zinciri üzerinde Bitcoin’e eş değer olan belirteç) serbest bırakıldı.

Serbest kalan bu Bitcoin‘lerle likidite kriziyle mücadele eden şirketin biraz da olsa rahatlaması bekleniyor. 12 Haziran’dan itibaren kapalı olan çekimlerin açılıp açılmayacağına ilişkin Celsius’tan henüz bir açıklama gelmedi.

Coindesk’e konuşan Fundstrat analisti Walter Teng “serbest bırakılan teminatın merkezi borsalarda veya OTC masalarında askıya alınan müşteri taleplerini karşılamak için satılabileceğini” söyledi.

Haberin ardından Celsius token (CEL) %12 oranında yükselse de, yükseldiği yere geri geldi.

21962 WBTC’yi başka bir cüzdana taşıyan Celsius’un hali hazırda 500 milyon dolar değerinde 24,462 WBTC’si bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları