Altcoin

Bored Ape Yacht Club’ın Piyasaya Sürdüğü ApeCoin Fiyaskoyla Sonuçlandı!

Dünyanın en büyük NFT projelerinden Bored Ape Yacht Club'ın altcoini olarak piyasaya sürülen ApeCoin fiyaskoyla sonuçlandı.

Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club bağlantılı altcoin ApeCoin, piyasaya çıkmasından sonra iki saat içerisinde %80’e yakın değer kaybetti.

ApeCoin, Bored Ape Yacht Club Sahiplerine Ücretsiz Olarak Airdrop Halinde Dağıtılmıştı

Token bu sabah Bored Ape NFT sahiplerine airdrop olarak dağıtılmıştı. Proje, şirketin daha kapsamlı bir planı olan ApeDAO’nun bir parçası olarak düşünüldü.

Bununla birlikte, coinlerin dağıtıldığı kişiler kripto paralarını hemen satmaya başlayınca altcoinin fiyatında da büyük bir düşüş başladı.

Piyasaya 39.40 dolardan giriş yapan kripto para, 6.48 dolara kadar düşüş yaşadı. Bu yazının yazıldığı anlarda ise ApeCoin 7.35 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın piyasa değeri ise 2 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Böylelikle APE, CoinMarketCap sıralamasına göre dünyanın en büyük 49. kripto parası haline geldi.

APE’in son 24 saatteki fiyat hareketini gösteren grafik.

Buna rağmen yaşanan airdrop’lardan sonraki fiyat hareketi göz önüne alındığında altcoinin bu seviyeye tutunması çok mümkün görünmüyor.

Toplam Arzın Yüzde 15’i Kullanıcılara Dağıtıldı

Bored Ape NFT sahiplerinin her birine, sahip oldukları NFT başına 10.000 ApeCoin dağıtılmıştı. Böylelikle altcoinin toplam arzının %15’i kullanıcılara dağıtılmış oldu.

Kalan arzın %47’si ApeDAO hazinesine, %16’sı ana şirket Yuga Labs’e, %8’i Bored Ape Yacht Club kurucularına, %14’ü ise geliştiricilere gönderilecek.

Bored Ape NFT’leri için en düşük pazar fiyatı airdrop ardından 79 Ethereum’a (220.000 dolar) kadar düşmüştü. Ardından gelen sıçrama ile ise yeniden zemin fiyat 90 Ethereum’a (250.000 dolar) yükseldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu