AltcoinAnaliz

Borsalara Yüklü Miktarda Chainlink (LINK) Girişi! Detaylı LINK Analizi

Santiment, LINK balinalarında %10 düşüş yaşandığını açıkladı.

Veri analiz şirketi Santiment, Chainlink (LINK) balinalarının elinde tuttukları LINK miktarında son bir yılda %10 azalma yaşandığını belirtti. Şirket, bu düşüşün nedenini balina artışının olmaması ve ağ üzerinde oluşturulan yeni adreslerin artışı olarak görüyor. Ayrıca LINK balinaları, %10’luk düşüşe rağmen toplam arzın %64.5’ini elinde bulunduruyor.

Bir diğer kripto para analiz firması Glassnode da borsalara olan LINK girişlerindeki artışla ilgili paylaşımda bulundu. Paylaşılan verilere göre, 2 günlük hareketli ortalamanın alındığı grafikte %102.5 artış yaşandığı görülüyor. Bu artış, LINK yatırımcılarını satış dalgası olabileceği için korkutuyor.

Peki bu büyük girişlerin sonucunda yatırımcılar fiyat üzerinde hangi seviyelere dikkat etmeliler?

Uzun Vadede Yaklaşan Son

Kripto para piyasasında 4 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 10. Sırada yer alan LINK, yayın saati itibariyle 11.22 dolar üzerinden alıcı buluyor. Haftalık zaman aralığında grafiğe baktığımızda fiyatın yaklaşık 2 aydır geçemediği bir direnç alanı olduğu görülüyor. Bu alanda giderek sona yaklaşan LINK, direnci yukarı yönlü kırması halinde ilk hedef olarak 15 dolara doğru ilerleyebilir.

Fiyatın aşağı yönelmesi halinde 10.75 dolar ilk destek seviyesi olurken yatay trend çizgisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Düşüşün büyümesi halinde 8 dolar altında haftalık kapanışta fiyatın çok aşağılara ineceği düşünülerek stop olunabilir.

Chainlink (LINK) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlükte Alçalan Kama Görünümü

Günlük bazda alçalan kama görünümüne giren LINK, 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalar (MA100 – MA200) arasına sıkışmış görünüyor. Yükselen beyaz trend çizgisini aşağıya kırdıktan sonra o seviyeyi yeniden deneyen fiyat diğer trend çizgisine (mavi) doğru ilerliyor. Ancak fiyatın MA100 üzerinde günlük kapanış yapması yükselişi getirebilir. Böylece alçalan kama formasyonu yukarı kırılarak yeniden beyaz trend çizgisine doğru ilerleyebilir.

Chainlink (LINK) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Alçalan Kanal Mı? Boğa Bayrağı Mı?

4 Saatlik grafikte alçalan bir kanal içerisinde olan fiyat, bu kanala girmeden önce uzun bir yükseliş mumu göstermiştir. Yani bu durum, bu kanalın aslında 4 saatlikte bir boğa bayrağı oluşumu olduğunu gösteriyor olabilir. Bu formasyonun gerçekleşmesi halinde ise hedefi 13.07 – 13.24 dolarlık önemli direnç alanı olarak görülebilir.

Chainlink (LINK) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Saatlikte Negatif Uyumsuzluk

RSI göstergesinde yükselen tepelerin oluşması ve fiyatta da alçalan tepelerin oluşması grafikte negatif uyumsuzluğun oluşmasına neden oluyor. Gizli ayı uyuşmazlığı olarak nitelendirilen bu durum sonucunda fiyatın 10.80 dolara doğru gerilediği görülebilir. Ancak fiyatın 11.57 dolar üzerinde mum kapanışı yapması halinde bu formasyon geçerliliğini yitirecektir.

Chainlink (LINK) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu