Bitcoin

Borsalardaki Bitcoin (BTC) Arzı Düşerken Bu Balina 1,9 Milyar Dolarlık BTC Gönderdi!

Bitcoin (BTC) için karmaşık geçen hafta sonuna bir de 1,9 milyar dolarlık BTC transferi yapan balina eklendi!

Bitcoin (BTC), 45.000 doların üzerinde tutunamadıktan sonra gelen FED ve savaş haberleri ile yeniden 42.000 dolar altına sarktı.

Borsalardaki BTC arzı ilginç bir şekilde bunun tam tersi işaret verdi ve miktar azalmaya başladı. Bu iyi bir haber iken beklenen kötü haber ve olumsuz gelişme ise hafta sonu geldi. Bir BTC Balinası, rekor miktarda transfer yaptı.

Balina Rekor BTC Transferi Yaptı

Piyasaların nispeten sakin olduğu cumartesi gecesinde gerçekleştirilen transfere bakıldığında, gizemli BTC balinasının 44.612 BTC gönderdiği görülüyor. Bu da transferin yapıldığı an itibarıyla 1,89 milyar dolara tekabül etmekte.

btc

Söz konusu balina bu yeni cüzdan oluşumu ve transfer ile en zengin 14. BTC cüzdanı olmayı başardı. Bu kişinin kim olduğu bilinmese de sosyal medyadaki bazı iddialar bunun aslında bir test transferi olduğuna ve balinanın daha yüklü miktarlarda transfer yapacağına odaklandı.

Çin piyasasına hakim olmasıyla bilinen Wu Blockchain ise konu hakkında yaptığı açıklamada bunun Çinli kripto para borsalarının veya kurumların işe olduğunu belirtti. Buna yönelik bir kanıt olmasa da Wu durumun korku verici olmadığını düşünüyor. Bazıları ise geçtiğimiz hafta Adalet Bakanlığı tarafından ele geçirilen 3,6 milyar dolarlık BTC’nin bir kısmının aktarıldığını iddia etmekte.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Adalet Bakanlığı 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi!

Balinanın kim olduğu veya neye hizmet ettiği bilinmese de bu kadar yüklü miktarda BTC bir anda piyasayı kana bulayabilir. Söz konusu fonların bir borsaya aktarılması ise alarm zillerinin çalmasına neden olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu