Bitcoin

Borsalardaki Bitcoin (BTC) Miktarı Alarm Veriyor

Borsalardaki BTC miktarı, son 12 ayda %20 azaldı.

Kripto para borsalarındaki Bitcoin (BTC) miktarı, son 12 ayda devamlı olarak azalmaya devam ediyor. Lider kripto para biriminin yükselişi ile ters korelasyonda devam eden borsalardaki BTC arzı, aslında yatırımcılar için iyiye işaret etmekte.

Borsalarda BTC Krizi Yaşanıyor

Glassnode tarafından aktarılan verilere bakıldığında, merkezi borsalardaki BTC miktarının 12 ayda %20 gibi sert bir düşüş yaşadığı görülüyor. Glassnode verilerine bakıldığında aslında düşüş grafiğinin Bitcoin’in yükselişi ile ters paralelde olduğu net bir şekilde görülebilmekte. Bu da yatırımcıların borsalarda alım satım için BTC tutmak yerine cüzdanlarına uzun vadeli hedef için BTC çekmeyi tercih ettiklerini göstermekte.

HODLWAVES isimli indikatör, 22 Şubat tarihi itibarıyla Bitcoin’in toplam arzının %57’sinin hiçbir şekilde hareket ettirilmediğine işaret etmekte. Yani sirkülasyondaki BTC’lerin %57’si HODL (uzun vadeli yatırım) için tutuluyor. Eğer bir varlıkta talep artarken arz sabit kalıyorsa ve bunun gibi arz azalması yaşanıyorsa, bunun fiyat patlaması yaşatması kaçınılmaz gözüküyor.

Tesla, Grayscale, MicroStrategy ve son olarak Çin’in teknoloji devi Meitu gibi şirketlerin BTC alımları da tam olarak bu duruma işaret ediyor. Borsalarda alınacak kadar BTC kalmaması, insanların artık BTC almak için uçuk fiyatlar ödemesine yol açabilir. Bu da Bitcoin fiyatının uzun vadeli yükselişini garanti altına alacaktır.

BTC fiyatı basın saati itibarıyla ise 49.700 dolardan işlem görmekte ve son 7 gün içerisinde %5 yükseliş kaydetti. BTC’nin 50.000 dolar altına sarkması ise kaçınılmaz sonu ertelemekten başka bir şeye yaramıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu