blank
Bitcoin

Borsalardaki Bitcoin İşlem Hacmi %61 Büyüdü!

The Block'ta yer alan bir araştırmaya göre Bitcoin işlem hacmi 2019 yılının 4. çeyreğine oranla 2020 yılı 1. çeyreğinde %61 büyüdü.

Tüm dünya corona virüsü pandemisi ile uğraşıyor. Pekin yönetiminin baskıları sonucunda bir süre gizli tutulan ve bunun sonucunda tüm dünyada daha hızlı yayıldığı iddia edilen virüsün borsalara da etkisi biliniyor. Borsalarda hisse senetleri başta olmak üzere çok sayıda kripto para biriminde de değer kayıpları yaşanmakta.

Bazı yatırımcılar bu fiyat düşüşlerinden etkilenmezken, bazıları ise çok büyük oranlarda para kaybettiğinden yakınıyor. ABD’de yatırımcılar bu dönemde piyasaya yeni kripto para yatırımı yapmaktan ve para yatırmaktan çekinirken, Avrupa’da ise kripto paraların esamesi bile okunmuyor.

Bitcoin işlem hacmi %61 arttı

Yapılan araştırmaya göre ise kripto para birimi borsalarındaki işlem hacmi 2019 yılının 4. çeyreğine oranla 2020 yılının ilk çeyreğinde %61 arttı. Bu artış 154 milyar dolarlık piyasa hacmine göre hesaplandığında 96 milyar dolarlık bir artış olarak görülüyor. Buna rağmen Bitcoin fiyatının bu çeyrek içerisinde %4 fiyat artışı yaşaması ise şaşırtıcı görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu