coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBorsaların Delist Ettiği Altcoine Mahkemeden Cevap Geldi: Fiyatında Volalite Çok Yüksek!

Borsaların Delist Ettiği Altcoine Mahkemeden Cevap Geldi: Fiyatında Volalite Çok Yüksek!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yonhap’ın haberine göre, Güney Kore’nin Seul kentindeki bir mahkeme, Wemix (WEMIX) altcoininin dört Güney Kore kripto para borsasından çıkarılmasının ardından metaverse projesi Wemade tarafından yapılan itiraz talebini reddetti.

Kasım ayında Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit, tokenin liste dışı bırakılacağını söyledi ve tokenin 1.55 dolardan 0.46 dolara düşmesiyle 287 milyon dolarlık piyasa değerinin buharlaşmasına neden oldu.

Güney Koreli Borsalar WEMIX Altcoinini Delist Etmişti

Raporda, Digital Asset eXchange Association’ı (DAXA) oluşturan borsaların, Wemix’in dolaşımdaki arz rakamlarındaki yanlışlıklar nedeniyle listeden çıkarıldığını söylediği belirtildi.

Wemade, kararın belirsiz gerekçelere dayandığını ve yatırımcılara zarar verdiğini belirterek borsalara karşı ihtiyati tedbir talebinde bulundu.

Ancak mahkeme Çarşamba günü bu talebi reddetti.

Güney Kore bu yıl hızla metaverse teknolojisinin merkezi haline geldi ve hükümet sektör genelinde 200 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Wemix, hükümetin yükseliş yaklaşımından faydalanan firmalardan biri oldu ve ilgi arttıkça 2.99 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşmıştı.

İlgili Haber  Dikkat: Bu Metaverse Projesi ve Altcoini "Şüpheli Yatırım" Listesine Alındı!

Mahkemenin bu kararının ardından altcoine bir darbe daha inmiş oldu ve coinin fiyatı son 24 saat içerisinde %35’ten fazla değer kaybetti.

WEMIX altcoin fiyatındaki dalgalanmaları gösteren haftalık grafik.

Ekim ayında Upbit, hatalı token verilerinin yayınlanmasının ardından Wemix’i “uyarı listesine” almıştı.

Benzer şekilde bugün Upbit tarafından yapılan açıklamada Waves altcoini için bir uyarı yayınlandı. Waves’in uyarısı için ise gerekçe olarak USDN stablecoininin depeg’i gösterildi. Benzer şekilde WAVES’te de değer kaybı yaşandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları