binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBlockchainBrezilya, Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemine Geçiş Yapıyor

Brezilya, Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemine Geçiş Yapıyor

Brezilya hükümeti, blockchain tabanlı yeni bir kimlik sistemine geçiş yapacak ve Kasım ayına kadar tüm ülkeye yayacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Brezilya hükümeti, blockchain tabanlı bir dijital kimlik kartı başlatarak dijital dönüşüm yolunda önemli bir adım attı.

Şimdilik zincir üzerinde kimlik belgesi düzenleyen ilk üç eyalette aktif olan girişim, 6 Kasım’a kadar ülke çapında kimlik belgelerinin blockchain teknolojisi aracılığıyla düzenlenmesini hedefliyor.

Brezilya yeni bir ulusal kimlik kartının uygulanmasında ilerleme kaydederken hükümet, federal gelir idaresi ve sivil kimlik kuruluşları arasında veri güvenliğini artırmak için de bir blok zinciri ağı geliştirdi.

Ağ, gelir idaresinin b-Cadastros olarak bilinen ortak kayıt defterini destekleyecek ve yeni kimlik kartlarını ve vergi kayıt numaralarını aramak, düzenlemek ve değiştirmek için kullanılacak.

Ulusal Sivil Kimlik Kartı (ICN), Brezilya’nın mevcut kağıt kimlik kartlarının geliştirilmiş bir versiyonu olacak. Proje, ülkenin sivil kimlik sistemini merkezileştirmeyi ve kamu hizmetlerine çevrimiçi erişen kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için ICN veritabanını kullanmayı amaçlıyor.

İlgili Haber  Kurumsal Dev Kripto Para Şirketi, Binance'ten Yüklü Altcoin Çekimi Yaptı: İşte Portföyü

Yeni plastik kart, kullanıcıların belgenin tek bir dijital versiyonunu oluşturmasına olanak tanıyor ve basılı bir QR kodu aracılığıyla doğrulamayı mümkün kıldığı için daha güvenli olduğuna inanılıyor. Blockchain özellikli kimlik sayesinde Brezilya hükümeti süreçleri merkezileştirmeyi ve dolandırıcılık ile yasadışı faaliyetleri azaltmayı da umuyor.

Platformu Brezilya’nın devlete ait bilişim hizmetleri şirketi olan Federal Veri İşleme Servisi (Serpro) geliştirdi. Serpro’nun başkanı Alexandre Amorim, “b-Cadastros blockchain platformunun kullanımı, Ulusal Kimlik Kartı projesinin güvenliği ve güvenilirliği için önemli bir belirleyici olacak” dedi.

Amorim, “Blockchain teknolojisi kişisel verilerin korunmasında ve dolandırıcılığın önlenmesinde temel bir rol oynayarak Brezilya vatandaşları için daha güvenli bir dijital deneyim sağlıyor” dedi.

Kripto paraların temel teknolojisi olan blockchain’in, 90’lı yıllardaki internet kavramına benzer özellikler taşıdığı düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail