coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBrezilya, Dijital Parası İçin 14 Şirketi Seçti: Bitcoin Detayı Dikkat Çekti!

Brezilya, Dijital Parası İçin 14 Şirketi Seçti: Bitcoin Detayı Dikkat Çekti!

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Brezilya, çıkaracağı merkez bankası dijital para birimi için açıklama yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Brezilya Merkez Bankası, ülkenin merkez bankası dijital para birimi (CBDC) olan dijital realin pilot uygulamasına katılmak üzere 14 seçkin kurumu belirledi.

Kısa bir süre önce açıklanan listede Bradesco, Nubank ve Itaú Unibanco gibi büyük yerel özel bankaların yanı sıra Brezilya’nın en büyük kamu bankası Banco do Brasil ve yerel borsa B3 de yer alıyor. Visa ve Microsoft gibi çok uluslu şirketler de katılım için seçildi.

Brezilya Merkez Bankası’nın Seçtiği Şirketler Arasında Nubank’ın Bitcoin’e Yakın Olması Dikkat Çekti

Bunlar arasında bulunan Nubank, Bitcoin ile arasındaki ilişkiden dolayı dikkat çekti. Nubank, yakın zamanda müşterilerinin platformunda Bitcoin ve Ethereum alıp satmalarına olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sunmuştu.

Nubank ayrıca, varlığın “şirketin mevcut ve gelecekteki potansiyeline olan inancını güçlendirmek” için bilançosundaki nakit pozisyonunun %1’ini BTC’ye yatıracağını açıklamıştı. Buna ek olarak Warren Buffett’ın şirketi Berkshire Hathaway’in Nubank’a yatırımı bulunuyor.

Berkshire Hathaway, Haziran 2021’de Nubank’ın ana şirketi Nu Pagamentos SA’nın 500 milyon dolarlık hissesini satın almıştı.

Brezilya Merkez Bankası, katılımcıları 2023 Haziran ayı ortasında Real Digital Pilot platformuna dahil etmeye başlayacak.

İlgili Haber  Yarın 3.5 Milyar Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Opsiyonunun Vadesi Doluyor! Anlamı Ne?

Merkez Bankası, ödeme kuruluşları, finans kooperatifleri, kamu bankaları, kripto şirketleri, finansal piyasa altyapı operatörleri ve ödeme mutabakat enstitüleri de dahil olmak üzere farklı finans sektörlerinden 100’ün üzerinde kurumdan toplam 36 başvuru aldı.

Brezilya Merkez Bankası (BCB) Ağustos 2020’den bu yana Brezilya’da bir dijital para birimi olasılığını araştırıyor ve konuyla ilgili araştırma yapmak üzere bir çalışma grubu oluşturdu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail