Kripto HaberleriAnalizYarın 3.5 Milyar Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Opsiyonunun Vadesi Doluyor! Anlamı Ne?

Yarın 3.5 Milyar Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Opsiyonunun Vadesi Doluyor! Anlamı Ne?

Son verilere göre yarın yüklü miktarda Bitcoin ve Ethereum opsiyonunda vade sonuna ulaşılıyor. Peki anlamı ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Milyarlarca dolar değerindeki sözleşmelerin Cuma günü sona erecek olması nedeniyle kripto para opsiyon yatırımcıları bu hafta büyük bir vade sonu dalgasıyla karşı karşıya.

3.51 Milyar Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Opsiyonunun Süresi Doluyor

Önde gelen bir kripto opsiyon ticaret araçları sağlayıcısı olan Greeks.Live’a göre, yaklaşık 86.000 Bitcoin (BTC) opsiyonu ve 695.000 Ethereum (ETH) opsiyonu bu hafta sona ermek üzere ve bunların toplam nominal değeri 3.51 milyar dolar.

Alım opsiyonlarına (yükseliş yönlü tahminler) karşı satım opsiyonlarının (düşüş yönlü tahminler) sayısını ölçen put/call oranı BTC için 0.38 ve ETH için 0.49 olarak ölçüldü; bu da çoğu yatırımcının fiyatların yükselmesini ya da sabit kalmasını beklediğini gösteriyor.

İlgili Haber
Ripple CEO'sundan SEC Davasının Sonuç Tarihine Dair Heyecanlandıran Açıklama! XRP'nin Kaderi Belirleniyor!

Opsiyon alıcıları için en fazla kayba ve opsiyon satıcıları için en fazla kazanca neden olacak fiyat seviyesi olan “Maximum Pain Point” BTC için 27.000 dolar ve ETH için 1.800 dolar olarak kaydedildi. “Maximum Pain Point” genellikle piyasa fiyatı için bir mıknatıs görevi görür, çünkü opsiyon satıcıları ödemelerini en aza indirmek için fiyatı bu noktaya doğru itmeye çalışır.

Temel varlığın beklenen fiyat dalgalanmalarını ölçen zımni volatilite (IV), tüm ana vadelerde düşmekte ve bu da traderların yakın gelecekte daha az volatilite beklediğini gösteriyor. Hem BTC hem de ETH için ultra kısa vadeli IV, ultra düşük seviye olan %30’a yaklaşıyor, bu da yatırımcıların önümüzdeki birkaç gün içinde çok az hareket bekledikleri anlamına geliyor.

Greeks.Live ayrıca vade sonu yaklaşan opsiyonların dağılımının büyük oranda alım pozisyonu içerdiğini ve fiyatların şu anda max pain point’e yakın olduğunu ortaya koydu. Bu durum, özellikle mevcut piyasa gerilemesi ve sıcak alanların eksikliği bağlamında, bu ayın opsiyon satıcıları için büyük bir kazanç olduğunu gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

4 YORUMLAR

guest

4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

… bu da çoğu yatırımcının fiyatların yükselmesini ya da sabit kalmasını beklediğini gösteriyor. …

Anonim

bu da çoğu yatırımcının fiyatların yükselmesini ya da sabit kalmasını beklediğini gösteriyor.

Anonim

Anlamadık fiyatlarda düşüşmü olacak yükselişi mi

Murat

Stake den çıkan coin lerin bir kısmı satılacağı için fiyatta düşüş olur.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları