binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBrezilya'dan Bitcoin'e Bir Onay Daha Geldi!

Brezilya’dan Bitcoin’e Bir Onay Daha Geldi!

Brezilya'nın popüler kripto para borsası B3, ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisinin müşterilerine Bitcoin vadeli işlemleri sunma izni verdiğini duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin, SEC’in Ocak ayında onayladığı spot BTC ETF’leri sonrasında daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ederken bir onay da Brezilya’dan geldi.

Reuters’ın haberine göre, Brezilya’nın popüler kripto para borsası B3, ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisinin müşterilerine Bitcoin vadeli işlemleri sunma izni verdiğini duyurdu.

Buna göre borsa Bitcoin vadeli işlemlerini 17 Nisan’dan itibaren başlatacak. Borsa, BTC vadeli işlem sözleşmesinin gerçek Bitcoin alıp satmaya gerek kalmadan işlem yapılmasına imkan sağladığını söyledi.

Buna göre, Bitcoin vadeli işlemleri Nasdaq Bitcoin Referans Fiyatına sabitlenecek ve her sözleşme Bitcoin’in Brezilya real cinsinden fiyatlandırılan BTC değerinin %10’unu temsil edecek.

Reuters’e konuşan B3 üst düzey yöneticisi yeni Bitcoin gelişmesi hakkında şunları söyledi:

“Lansman, Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarına karşı bir koruma sağlayan veya varlığa yönelik yönlü riske karşı koruma sağlayan bir türev talebini karşılıyor”.

Brezilya son BTC kararıyla birlikte Bitcoin ve kripto paralara karşı olumlu tavrıyla dikkat çeken ülkelerden biri olmaya devam ediyor.

İlgili Haber  Brezilya Bitcoin'e (BTC) Onay Verdi, Fiyat Yükseldi! İşte Son Durum!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail