AltcoinBorsaHaberler

Brezilyalı Kripto Para Borsası, Yatırımcıların TerraUSD (UST) Tokenindeki Zararlarını Karşılayacağını Açıkladı!

Brezilyalı kripto para borsalarından biri, yatırımcıların UST tokeni nedeniyle uğradığı zararı karşılayacağını açıkladı.

Brezilya merkezli kripto para borsası Nox Bitcoin, UST sahiplerine geri ödeme yapmak için 620.000 Brezilya reali harcayacağını duyurdu.

Borsa, her UST sahibinin elinde bulundurduğu her 1 UST’nin için 1 dolar olmasını sağlamak için UST’nin mevcut değeri (yaklaşık 0.04 dolar) arasındaki farkı telafi edecek.

Kripto Para Borsası Nox Bitcoin Terra Mağduru UST Yatırımcılarına İade Yapıyor

Nox Bitcoin, kullanıcıların dünya çapındaki birçok borsa gibi bir getiri elde etmek için UST’lerini stake etmelerine izin verdi.

Borsanın, stabilcoin stake etmede %20’ye kadar APY sunan Anchor Protocol aracılığıyla müşterileri adına tokenleri stake ettiği bildirildi.

Borsanın, sahiplerine geri ödeme yapmasını gerektirecek herhangi bir sigorta veya garanti de bulunmuyor. Nox Bitcoin CEO’su Joao Paulo Oliveira konuyla ilgili şunları söyledi:

“Müşterilerimiz stake etme konusunda bize güvendi ve biz de onların güveninin her şeyden çok daha değerli olduğunu biliyoruz. Bu kullanıcılara, pazarlama gibi başka yerlerde yaptığımız harcamalar hariç geri ödeme yapacağız.”

Yalnızca de-peg olayından önce UST satın alan yatırımcılara tokenları için geri ödeme yapılacak. Hem LUNA hem de UST hala Nox Bitcoin’de listeleniyor ve LUNA %99’un üzerinde, UST ise %90’ın üzerinde değer kaybetti.

Oliveira, Nox Bitcoin’in görevinin “müşterilerin kendilerini riske atmalarını” engellemek olmadığına inanıyor çünkü bu aynı zamanda “para kazanmalarını engellemek anlamına geliyor.”

Oliveira, Nox Bitcoin’in rolünün müşterilerinin yatırım yapabileceği kaliteli projeler geliştirmek olduğuna inanıyor.

İlgili Haber
Terra Kurucusu Do Kwon, Kore'den Kaçtığı İddialarına Cevap Verdi ve Token Yakımı Hakkında Konuştu!

Bazıları Borsanın Bu Adımının Tamamen İyi Niyetten Kaynaklanmadığını Düşünüyor

Bununla birlikte, kullanıcılarına geri ödeme yapma gerekçesi yalnızca müşterileri arasında kendilerine karşı iyi niyet yaratmakla ilgili olmayabilir.

Terra Araştırma Forumu’ndan FatMan, Nox Bitcoin kripto para borsasının Brezilya yasaları nedeniyle böyle bir adım attığını düşünüyor.

“Brezilya’nın tüketici yasası oldukça güçlüdür ve müşterilere yalan söyleyen ya da riskleri yanlış gösteren işletmeleri cezalandırmaktadır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
6 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Binance çok büyük oldugu iddaa edemez artık örnek alırsa yatırımcıların zararını giderilir öle bir karar çıkması şart bence.

Murat

Başta biyance suçlu bu olayda bu olaylara karşı alacağı teminat alıp borsaya sokacak bu gibi durumlarda herkesin parasını geri iyade edecek bu olayda biyande borsasida sahtekar hiçbir güvenirliği yok küçük yatırımcı çekilir büyük yatırımcı birbiri si…
..k..r bu saatten sonra bizim gibilerin parası çöp oldu bu kripto işi dolandırıcılık sahtekarlık tan başka bişey değil

Slh

Binance angellar ı da suçlu aksikonusanı atıyorlar guruptan sanki cok da bulamaz birşey zannediyorlar coğuda zaten bazı şeyleri eksik biliyorlar

Rıza Yılmaz

Biance ye örnek olsun

Baki

Luna paramızı bir günde sıfırladı BİNANCE hiç bir şey yapmadı hırsızlığa ortak oludu binance ye yakışmadı sesde çıkarmıyorlar müşterisine sahipte çıkmiyor ÇOK BÜYÜK BORSAYMIŞ YAZIK

Last edited 1 ay önce by Baki
Anonim

A


Başa dön tuşu