AltcoinHaberler

Terra Kurucusu Do Kwon, Kore’den Kaçtığı İddialarına Cevap Verdi ve Token Yakımı Hakkında Konuştu!

Terra kurucusu Do Kwon, hakkındaki bazı iddialara cevap verdi ve LUNA tokeni yakımı konusunda açıklamalar yaptı.

Terra kurucusu Do Kwon ve LUNA tokeninin çöküşü bu ayın başından beri en çok konuşulan konular oldu.

Kwon, zincir için bir yeniden canlandırma planı önerdikten sonra, nihayet bazı konulardaki belirsizlikleri gideren yanıtlar verdi.

“Terra, LUNA Arzının Yüzde 0.1’ini Kontrol Ediyor, Token Yakamayız”

Do Kwon, çöküşten sadece birkaç gün önce başka bir ülkeye gittiğine dair internette çıkan haberler hakkında konuştu. Kwon Aralık 2021’den bu yana Singapur’da yaşadığını söyledi. Kwon’un açıklamasına göre, bu uzun zamandır planlanan ve kişisel bir karardı.

Bu arada, Kore’nin sıfır kripto vergisine ve çok daha ucuz bir yaşam maliyetine sahip olduğunu da belirtti. Bu konu hakkında birçok podcast ve röportajda konuştuğunu da sözlerine ekledi.

Kwon, bir şirketi kapatmanın uzun zaman aldığını ve yaşanan çöküş ile arasındaki zamanlamasının tamamen tesadüfi olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, LUNA arzının %0.1’inden daha azını kontrol ettiklerini, bu nedenle topluluğa yardım etmek için token yakmalarının zor olduğunu da açıkladı.

İlgili Haber
Güney Kore Luna ve UST Kurucusu Do Kwon'un Cezasını Kesti!

Terra Vergiden Mi Kaçıyor?

Terra’nın kurucusu, şirketinin Güney Kore’de ödenmemiş herhangi bir vergi yükümlülüğü kalmadığını söyledi.

Ülkenin Ulusal Vergi Dairesi tüm kripto şirketleri arasında bir denetim gerçekleştirmişti. Kwon’a göre Kore vergi kanunu her yabancı şirkete uygulandı ve Terra da vergilerini eksiksiz olarak ödedi.

Haberlere göre, Güney Kore vergi dairesi, Terra kurucusundan yaklaşık 78 Milyon Dolarlık bir vergi tahsil etmenin peşinde. Terra’nın ülkenin vergilendirme politikalarından memnun olmadığı da bildirilmişti.

Haberleri yalanlayan Kwon, bunların sadece ilginç dedikodular olduğunu ileri sürdü. Bu arada, Kore hükümetinin Covid harcamalarını sürdürmek için paraya ihtiyacı olduğunu da belirtti.

Kwon’a göre Güney Kore yönetimi kripto para şirketlerinden milyonlar tahsil etti ve Terra da kendi payını ödedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih

Ulan sahtekar o zaman kim üretiyor


Başa dön tuşu