BorsaHaberler

BtcTurk’ten Hayat Sigortası Hükmünde Bir Açıklama Geldi

Hayatını kaybeden yatırımcıların BTC'leri mirasçılarına aktarılabilecek.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri vefat eden yatırımcıların BTC’lerinin mirasçılara aktarılacağı açıklamasında bulundu. 700 binden fazla kayıt altına alınmış kullanıcı olduğunu ve bunlardan bazılarının hayatını kaybettiğini söyleyen Güneri, bu tür durumlarda resmi kurumlarla ortaklaşa gerçekleştirilen işlemlerle vefat eden şahsın BTC’lerinin mirasçılarına aktarılabileceğine imkan veren bir sözleşme hazırladıklarını dile getirdi.

Söz konusu haber kripto para piyasalarıyla ilgili büyük bir gelişme olarak karşılandı ve büyük ilgi uyandırdı. Nitekim bu konu bir süredir yatırımcıların kafasını kurcalamaktaydı.

Bu yeni atılımla yeni yatırımcılar kazanmayı hedefleyen borsa, önemli bir ihtiyacı karşılayacak olduğundan amacına büyük ölçüde ulaşacağa benziyor.

”Şu anda sizin diyelim bizde yarım BTC’niz var bu BTC’nizi değer olarak bizden alacağınız yazıyla Maliye’ye gidip veraset verginizi yatırıp daha sonra resmi mirasçı olarak tekrar bize geldiğinizde bunu size verebiliyoruz.”

Miras Kalan BTC’lere Sahip Olabilmeniz İçin Yapmanız Gerekenler

Söz konusu hakka sahip olabilmek için yapılması gerekenler çok basit: BtcTurk üzerinden alınacak belgeyle en yakın maliyeye gidip veraset vergisi yatırmak. Akabinde borsa ile irtibata geçmeniz ve yakınınıza ait kripto paraları üzerinize almanız gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Umut Can

Vay be! Müthiş özellik! Finans sektöründe bir ilk !

Mirasçıma kalmayacak da kime kalacak ? Mirasçım elinde Veraset İntikali ile geldiğinde daha önce ne yapıyordunuz ki bunu şimdi “Müthiş bi özellik” gibi anlatıyorsunuz…

Hakkaten komikk şirket bu btctürk vesselam :))

SEZERİKO

eee daha öncekileri ne yapıyordunuz peki ilginç çok ilginç

Sevil Gökçe

Önceden cebe mi indiriyordunuz. Yazık. reklam için yapılana bakın


Başa dön tuşu