Kripto HaberleriAltcoinBu 3 Popüler Kripto Para Biriminin Yatırımcıları Ciddi Zararda: Peki En Kazançlılar...

Bu 3 Popüler Kripto Para Biriminin Yatırımcıları Ciddi Zararda: Peki En Kazançlılar Hangileri?

Takip et

Kripto para sektörü şu an için resmen kan ağlıyor ancak 2021 yılı birçok yatırımcı için ciddi kazançlar getirdi. Kripto para sektörünün şu an yaşadığı bu düşüş, hala 2021’nin başından beri yatırım yapanları etkileme seviyesine gelemedi. Buna rağmen kripto para endüstrisinde bazı kripto paraları tercih edenler yılın ortasından beri devamlı olarak düşüş ile karşılaşmayı sürdürüyor.

ADA, SUSHI ve UNI Zararda

IntoTheBlock tarafından aktarılan bilgilere göre, Cardano (ADA) yatırımcılarının %70’i zararda. Popüler kripto para birimleri arasında en büyük zarar ise SushiSwap’e (SUSHI) ait. Aktif SUSHI adreslerinin %84’ü zarar etmiş durumda.

UNI’ye bakıldığında ise aktarılan bilgilere göre ağdaki cüzdanların %71’i zarar durumunda.

Cardano fiyatının düşüşü aslında Alonzo hard forku ile ilişkili. Beklenen akıllı kontrat haberi ile 3,10 dolara kadar yükselen ADA, devamında bu güncellemenin beklenen etkiyi yaşatmaması ile sert düştü.

UNI ise rakip merkeziyetsiz borsalar nedeniyle değer kaybetti ve SUSHI de bunlardan birisi. SUSHI’nin asıl sert düşüş yaşaması ise proje içerisindeki kavgalar oldu ve bunun yansıması net bir şekilde görülüyor.

Yine cüzdan giriş çıkışlarına göre kâr durumlarına da bakan araştırma şirketi, Ethereum (ETH), Cosmos (MATIC), Bitcoin (BTC) ve Algorand’ın (ALGO) en fazla kazanç sağlayan kripto paralar olduğunu ifade etti.

Bu araştırma doğrudan bireysel yatırımcılara göre değil, ağdaki cüzdan adreslerine göre hesaplanmıştır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları