AltcoinHaberlerKripto Para

Bu Altcoin 30 Dakikada Yüzde 75 Düştü! Yeni LUNA Mı?

Bu altcoin kısa sürede büyük dump yedi.

UST’de yaşanan büyük çöküş sonrası kripto para piyasaları toparlanmakta zorlanıyor.

Yatırımcıların güveninin giderek azaldığı bu günlerde bazı projelerde büyük kayıplar yaşanıyor.

Son olarak önde gelen merkeziyetsiz finans protokolü yearn.finance YFI’nin bir çatalı olan YFII’da büyük bir çöküş yaşandı.

YFII’nin toplam yarım saat içerisinde %75 oranında düştü.

Sabah saatlerinde 1250$ seviyelerinden 321$ seviyelerine kadar düşen proje gelen tepkiyle 780$ seviyelerine kadar yükselse de, yatırımcılar olup biteni anlamaya çalışıyor.

YFII’nin yüksek getiri oranı vaat ettiğini ve bunun sürdürülemez olduğunu belirten analistler, bu tarz yüksek getiri oranı sunan projelerden uzak durulmasını tavsiye ediyor. Zira son dönemde çöken UST de yüksek getiri oranı sunan projeler arasındaydı.

Şimdilik sert bir “satış” hamlesi olarak duran bu dumpın arkasında yeni bir rug pull vakası çıkacak mı merak edilirken, geliştiriciler sistemsel bir problem olmadığını, projenin saldırıya uğramadığını ve kendilerinin satış yapmadığını açıkladı.

Binance 20 Mayıs’ta YFII paritelerini vadeli işlemlerden delist etmişti. Büyük dump öncesi bu hamlenin gelmesi, düşüş biliniyor muydu? sorularını akıllara getirdi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Yfıı max arzı bulunan bir coin.Sadece 39.375 adet var.Yani elinde 10 k bulunan satsa alımı yoksa bu kadar düşer.Luna ile benzerliği yok hiç bir şeky.Ben yfı projelerini Ferrari projelerine benzetiyorum.Üreten elinde çok fazla bulundurmadan dipten hepsini salıp piyasaya aktarıyor.Dibi 100/150 dolarlar düşse alırım alamadığıma pişmanım 2020 de.Elimde patlarsa sıkıntı yok buna yatırım denir üzülmeyeceğim miktarı basarım.Ama ilk kez bi pump yakalayamadım 100 dolardan 9 k dolara çıktığını dün gibi hatırlıyorum 😭w atması için dibi bulması gerek ama ne kadar düşer bilmiyorum…alım satım tavsiyesi değildir.Hatta bu tür coin ve tokenlerden herkes Uzak dursun bu tür projeler benim gibi kişilere uygun projeler.200 dolarsan 6 k dolara çıkıp oradan 700 dolara iner kimse kolay dayanamaz bu oynaklığa depresyona girer🤣 ama tek bildiğim proje ölmediyse 1777 direnci test eder bir gün.O yüzden elimizi açıp 100 dolara düşmesi duası edelim🤣


Başa dön tuşu