Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin, Balinaların Elinden Coinlerini Almayı Oyluyor: Toplam Arz Yüzde 20 Azalabilir!

Bu Altcoin, Balinaların Elinden Coinlerini Almayı Oyluyor: Toplam Arz Yüzde 20 Azalabilir!

Takip et

Toncoin (TON) altcoin blok zincirinde önümüzdeki ay ağ çapında bir oylama yapılacak ve doğrulayıcılar aktif olmayan madencilerin cüzdanlarının askıya alınıp alınmayacağına karar verecek.

Kripto para cüzdanları, Haziran 2022’de sona eren token dağıtım aşaması olan Toncoin madenciliğinde yer almışlarsa ve daha sonra hiç çıkış işlemi yapmamışlarsa inaktif olarak kabul edilecek.

TON Vakfı tarafından Aralık ayında yayınlanan ve madencilerin TON blok zincirinde bir işlem gerçekleştirerek faaliyetlerini göstermelerini talep eden bir çağrının ardından 21 Şubat’ta başlaması planlanan bu oylama gerçekleşecek. Bu eylem çağrısından bu yana aktif olmayan cüzdanlar bu oylamanın hedefini oluşturuyor.

Hiç Hareket Ettirilmeyen 1.08 Milyar TON Altcoinini İçeren Cüzdanlar Askıya Alınabilir

Basın açıklamasına göre şu anda TON ağında 195 aktif olmayan adres bulunuyor. Her birinin en az bir TON bakiyesi var ve toplam 1.08 milyar TON ile toplam arzın %21.3’ünü oluşturuyor.

Aktif olmayan madencilik cüzdanları, oylama süresinin bitiminden önce herhangi bir zamanda etkinleştirilirse oylamaya tabi olmayacaklardır. Doğrudan madencilikten Toncoin almayan veya geçmişte herhangi bir zamanda giden bir işlem yapmış olan cüzdanlar etkilenmeyecek.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Kraken'den Yeni Altcoin Listeleme Duyurusu!

Toncoin’in dağıtımı, toplam arzın %98.55’inin madencilik için kullanılabilir hale geldiği Temmuz 2020’de başladı. Bu tokenler, herkesin Toncoin madenciliğine katılmasına olanak tanıyan özel ‘Giver’ akıllı sözleşmelerine yerleştirildi. Initial Proof of Work (IPoW) olarak adlandırılan bu dağıtım yaklaşımı, TON’un bir Proof of Stake blok zinciri olarak kalırken Proof of Work’ün sunduğu merkeziyetsizlik avantajlarından yararlanmasını sağladı.

Son Toncoin Haziran 2022’de bu ‘Giver’ akıllı sözleşmelerinden kazıldı, ancak dağıtım döneminde kazılan yaklaşık 1 milyar Toncoin o zamandan beri kendi cüzdanlarında hareketsiz kaldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları