binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin Çok Büyük Bir Güncellemenin Uygulandığını Bildirdi: Vitalik Buterin de Açıklama...

Bu Altcoin Çok Büyük Bir Güncellemenin Uygulandığını Bildirdi: Vitalik Buterin de Açıklama Yaptı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, bu altcoinin yeni güncellemesini memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Optimism (OP) Mainnet, tam merkeziyetsizliğe ulaşma yolunda önemli bir adım olan “permissionless fault proofs (izinsiz hata kanıtları)” mekanizmasının başarıyla uygulamaya konulduğunu duyurdu.

Optimism (OP) Mainnet, tam merkeziyetsizliğe ulaşma yolunda önemli bir adım olan “permissionless fault proofs (izinsiz hata kanıtları)” mekanizmasının başarıyla uygulamaya konulduğunu duyurdu.

İşlemlerin geçerliliğini ve blockchain’in durumunu güvence altına alan bu mekanizma, OP Stack’i Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından tanımlanan “Aşama 1” merkeziyetsizliğine ulaştırdı.

Şu anda OP Mainnet’te yayında olan Fault Proof Sistemi, kullanıcıların merkezi köprüler gibi güvenilir üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan ağdan token çekebilmelerini sağlıyor. Bu gelişmenin platformdaki işlemlerin güvenliğini ve bağımsızlığını artırması bekleniyor.

OP Mainnet’in yanı sıra Base, Mode ve Zora gibi diğer OP Stack Zincirleri de yakında yükseltme yaparak bu yenilikçi teknolojinin erişimini ve etkisini daha da genişletecek.

Multi-sig olarak da bilinen Güvenlik Konseyi, bir arıza durumunda veya ağ saldırılarına karşı koruma sağlamak için sistemi izin verilen bir duruma geri döndürme yeteneğini koruyor. Ancak nihai hedef, Güvenlik Konseyi’nin rolünü azaltarak ve Hata Kanıtı Sistemi aracılığıyla çoklu kanıt sistemlerini destekleyerek tam merkeziyetsizliğe ulaşmak.

İlgili Haber  Analiz Şirketi CEO'su Uyardı: "Şu Anda Devasa Bitcoin Balinaları Son Derece İlgi Çekici Pozisyonlar Alıyor"

“Aşama 2” merkeziyetsizliğe doğru yolculuğun bir parçası olarak, Asterisc ve Kona gibi yeni kanıt sistemleri test edilecek. Bu, Buterin’in Katman 2 çözümlerini (L2’ler) kademeli olarak merkeziyetsizleştirme çerçevesini takip ediyor.

Buterin’in kendisi de bu gelişmeyi memnuniyetle karşılayarak şunları söyledi:

“Aşama 1 üstü katman 2’ler kulübüne hoş geldin Optimism. Yakında çok daha fazla L2’nin, özellikle de bazı ZK’ların bu kulübe katılmasını dört gözle bekliyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail